Gündem

FETÖ’nün yelpazecisi: Hayranlıktan yanındaydım

Fethullah Gülen’in konuşması sırasında, hemen yanında oturan, elinde gazeteyi sallayan ve İzmir polisi tarafından tutuklanarak gözaltına alınan Adem Zengin’in ifadesi ortaya çıktı.

FETÖ hayranı: Hayranlığımdan yanındaydım

ρzmir İlçe Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY Fethullah Gülen Hastanesi Başkanı Dokuz Eylül’le yaptığı konuşmada bayılmamak için taraftar sallayan Adem Zengin’in olduğu bilgisini aldı. . farklı bir kimlik altında.

Çalışmaya başlayan ekipler, koronavirüs testi pozitif çıkan Zhengin’in farklı bir isimle hastaneye kaldırıldığını ve kötüleşen sağlığı nedeniyle entübe edildiğini tespit etti.

TEDAVİ BİTENE KADAR TUTUKLANDI

Hastaneden taburcu edilen Zengin, Balçova ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak Kaçakçılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Polise yaptığı işlemlerin ardından dün adliyeye çıkarılan Ritz tutuklandı.

FETÖ hayranı: Hayranlıktan yanındaydım #1

“AİLE OLDUĞUM İÇİN AYRILDIM”

Zengin, polise verdiği ilk ifadede hakkındaki iddiaları yalanladı. “Evet, şutlarda taraftarı sallayan benim. Yanlış hatırlamıyorsam 1990’larda Hisar Camii’ne gelmişti ben de o zamanlar hayranı olduğum için gitmiştim. Ancak örgütle hiçbir ilgim yoktu.

“ETKİLİ BASKI HÜKÜMLERİNDEN FAYDALANMAK İSTEMİYORUM”

FETÖ destekçisi olmadığım için etkin tövbe hükümlerinden yararlanmak istemiyorum. Telefonumdan yapılan ByLock aramaları da bana ait değildir. Muhtemelen başkası yapmıştır. Hayatım boyunca Bank Asya’ya destek olmadım. Aslında o bankaya 7 bin TL borcum vardı” dedi. dedi.

VEMBAS EĞİTİM EDERKEN GÖZYAŞLARI UYANIYOR

Fethullah Gülen’in hemen yanında oturan hayranını el sallıyor ve bunu yaparken de gözyaşı döküyor. Halkın 1990’larda çekildiği sanılan videosuyla tanınan Adem Zengin’in Kazakistan’da bir süre kapanan Zaman gazetesinin sözcülüğünü yaptığı ve destek birliğinin genel sekreterliğini yaptığı ortaya çıktı. organizasyon. FETÖ hayranı Zengin’in de “ByLock” kullanıcısı olduğu belirlendi.

FETÖ fanı: Hayranlıktan yanındaydım #2

FETÖ hayranı: Hayranlıktan yanındaydım #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu