Teknoloji

Fenomen Chloe’nin NFT fotoğrafı, 74 bin dolara satıldı

Kız kardeşinin sevinç gözyaşları içinde Disneyland’a gideceği haberine yan gözle bakması ile fenomen haline gelen Chloe’nin fotoğrafı, NFT olarak 74 bin dolara alıcı buldu.

Phenomenon Chloe'nin NFT fotoğrafı 74.000 dolara satıldı

Türkçe’de “değişmeyen rozet” anlamına gelen eğlenceli olmayan rozet (NFT), blok zinciri ağında şifrelenmiş benzersiz bir rozet anlamına gelir. Bu teknoloji son haftalarda oldukça popüler hale geldi.

2013 yılında ABD’de Katie Clem’in annesinin sosyal medyaya yüklediği videodaki “yan görünüşü” ile ünlenen Chloe, yıllar sonra ailesine yüklü miktarda para bağışlamıştı.

74.000 dolara SATILDI

Bu görüntüler çekildiğinde 2 yaşında, şimdi ise 10 yaşında olan Chloe’nin 20 milyondan fazla kez görüntülenmesi, 74 bin dolara NFT (Fungible Token) şeklinde alıcı buldu.

Çimen

Görüntünün Dubai merkezli bir müzik prodüksiyon şirketi olan 3F Music tarafından satın alındığı bildirildi.

Chloe’nin ailesi, geliri kızlarının eğitimine bağışlayacaklarını söyledi. “Gelecek yıl kesinlikle Disneyland’e tatile gideceğiz.” dedi.

2013 YILINDA FENOMENİ OLDU

Chloe, annesinin 2013 yılında Disneyland’e gideceklerini söylemesinin ardından mutluluktan ağlamaya başlayan ablası Lily’ye verdiği tepkiyle internet fenomeni oldu.

Annenin çektiği karelerde Chloe’nin yüzünde “aşağıda” gördüğü memnuniyetsiz ve rahatsız edici ifade viral oldu.

Chloe internette ünlü olduktan sonra Instagram’da 500.000’den fazla takipçi kazandı ve Brezilya’da bir Google reklamında göründü.

Çimen

NFT NEDİR

Değişmez bir belirteç (NFT), blok zinciri ağında şifrelenen benzersiz öğeleri ifade eder.

Normal para birimleri ve çip kavramından farklı çalışan NFT. Eşsiz, değişmeyen, özgün ve özel mülkiyete ait bir varlıktır.

NFT’ler, ikamesi mümkün olmayan farklı fiyat ve özgünlük ile üretilmektedir. Tek Markalar (NFT’ler) genellikle koleksiyon, dijital mülkiyet ve mülkiyet hakları için tercih edilir. NFT ayrıca kriptografik sanat eserleri, dijital koleksiyonlar ve çevrimiçi oyunlarda görüntülenen benzersiz dijital nesneler gibi çeşitli alanlarda da kullanılmaktadır.

Uzmanlar, NFT satışlarının önümüzdeki aylarda artmaya devam edeceği konusunda hemfikir.

nft

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu