Gündem

Fahrettin Koca, vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre artan 10 ili açıkladı

Vaka yoğunluğu geçen haftaya göre daha fazla artan 10 ili açıklayan Bakan Kotsa, kesin çözümün aşı olduğunu söyledi. Listenin ilk üçünde Kayseri, Elazığ ve Karaman yer aldı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında ülkede aşı önlemleri ve çalışmalarına önem vermesine rağmen Sağlık Bakanlığı da düzenli olarak bilgilendirme yapıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla mücadele hız kesmeden devam ederken haftalık vaka sayılarını açıklamaya devam ediyor.

28 Ağustos-3 Eylül arasındaki vaka sayılarını açıklayan Fahrettin Koca, vaka artışının en fazla olduğu illeri de içeren bir grafik yayınladı.

RİZ’DE VAKA DAHA FAZLA, KAYSERİ’DE DAHA FAZLA ARTIŞ

İllere göre haftalık 100 bin vaka sayısı tablosunda en fazla vakanın 653.10 ile Rize’de olduğu, en fazla vakanın görüldüğü iller ise sırasıyla Kayseri, Elazığ ve Karaman olduğu görülüyor.

Fahrettin Koca, vaka yoğunluğu geçen haftaya göre artan 10 ili açıkladı #1

“NİHAİ ÇÖZÜM AŞI, KURALLAR ÇOK GEREKLİ”

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Bakan Fahrettin Koca: 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri ​​arasında bir önceki haftaya göre vaka yoğunluğu en fazla artan 10 ilimiz: Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın! “İller artık daha da dikkatli olmak gerekiyor. Son aşı! Kurallar çok gerekli.” ifadeleri kullandı.

Fahrettin Koca, vaka yoğunluğu geçen haftaya göre artan 10 ili açıkladı #2

BAKAN KOKA 10 İLDE UYARDI

Bakan Koca, yaptığı açıklamada vaka sayılarına dikkat çekerek, Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Karşehir, Yozgat, Karikale, Tunceli ve Bartun olmak üzere 10 ili uyardı.

Fahrettin Koca, vaka yoğunluğu geçen haftaya göre artan 10 ili açıkladı #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu