Teknoloji

Facebook’un akıllı gözlüğü Ray-Ban Stories tanıtıldı

Sosyal medya devi Facebook ve gözlük sektörünün liderlerinden Ray-Ban, yeni akıllı gözlüklerini tanıttı.

Facebook akıllı gözlükleri Ray-Ban Stories'i tanıttı

Sosyal medya devi Facebook, Ray-Ban işbirliğiyle geliştirdiği “Ray-Ban Stories” isimli akıllı gözlüklerini tanıttı.

Ray-Ban Hikayeleri? Kullanıcılara fotoğraf ve video çekmenin, macera paylaşmanın ve müzik veya telefon görüşmelerini dinlemenin yeni bir yolunu sunar.

Facebook’un gözlük devi EssilorLuxottica ile ortaklaşa geliştirdiği Ray-Ban Stories, 299 dolardan başlıyor ve 20 farklı modelden online olarak seçilebiliyor.

ABD’ye ek olarak, gözlükler Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya ve Birleşik Krallık’taki perakende mağazalarından satın alınabilecek.

radyografik hikayeler

RAY-BAN HİKAYELERİ ÖZELLİKLERİ

Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri, kullanıcının birinci şahıs bakış açısıyla görüntü ve video çekmesine olanak tanır. Çift 5 MP kamerası varKullanıcılar, yakalama düğmesini veya Facebook Assistant sesli komutlarını kullanarak 30 saniyeye kadar eller serbest fotoğraf ve video çekebilir.

Gözlük ayrıca, dahili kulaklıkların yanı sıra aramalar ve videolar için ses ve ses aktarımı sağlayan üç mikrofonlu bir ses ayarına sahiptir.

Facebook, aramalardaki arka plan gürültüsünün neredeyse sıfıra indirildiğini ve net bir konuşma sağladığını iddia ediyor.

radyografik hikayeler

Ray-Ban hikayeleri, yeni Facebook Görünümü Uygulama, kullanıcıların hikayelerini ve anılarını sosyal medyada arkadaşları ve takipçileri ile sorunsuz bir şekilde paylaşmasına olanak tanır.

iOS ve Android için Facebook View uygulaması, akıllı gözlükle çekilen fotoğraf veya videolar Facebook ile paylaşılabilir, Instagram, WhatsApp, Messenger, Twitter, TikTok ve Snapchat gibi sosyal platformlara ihracat yapabilir.

facebook rayban

Son olarak, önceki sızıntılar, Facebook akıllı gözlüklerinin artırılmış gerçeklik teknolojisini de içereceğini söylemişti. Ancak ithal camlarda bu teknolojiye yer verilmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu