Gündem

Eskişehir’de yerli ve yabancı akrobasi pilotlarından gösteri uçuşu

“Air Shows 2021” etkinlikleri, yerli ve yabancı aerobik pilotlarının katılımıyla Eskişehir’in Sivrihisar bölgesinde gerçekleşti.

Yerli ve yabancı aerobik pilotlarının Eskişehir'de gösteri uçuşu

Sivrihisar Uluslararası Spor Havacılık Merkezi’nden Eskişehir’e 94 km uzaklıktaki bölgenin Yeşilköy mevkiinde 2014 yılında açılan Necati Artan tesisinde bu yıl 6. gösteri gerçekleşti.

Etkinlikte Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı “Türk Yıldızları” ve Jandarma Genel Komutanlığı “Çelik Kanatlar” aerobik timleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı paraşütçüler ve TSK’ya bağlı paraşütçüler katıldı. paraşütçüler.

Yerli ve yabancı aerobik pilotlarının Eskişehir’de gösteri uçuşu-Video

YERLİ VE YABANCI PİLOTLAR KATILIYOR

MSO. Havacılık ve Uzay Müzesi envanterindeki uçakların da yer aldığı etkinliğe yerli ve yabancı pilotlar katıldı.

Türkiye’nin ilk profesyonel pilotu Ali İsmet Öztürk, “Mor Menekşe” uçağıyla gökyüzünü boyuyor.

Gazetecilere yaptığı açıklamada üztürk, koronavirüs salgını nedeniyle etkinliği geçen yıl olduğu gibi bu yıl da seyircisiz gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yerli ve yabancı havacılık pilotlarının Eskişehir'de gösteri uçuşu #1

“HALKIMIZLA İÇİ OLABİLMEK İSTİYORUZ”

Organizasyonun sosyal medya hesaplarından ve video paylaşım platformlarından canlı yayınlandığını kaydeden üztürk, şunları kaydetti:

“Bugün halkımızla birlikte olmak isteriz. Geçen sene halkımız yoktu. Bir hasret var. Bu hasret bu sene biter zannettik ama olmadı. Şimdi seneye oluyor. Bu sene, “Geçmiş yıllarda 6-7 saat program vardı” ile halkımıza ulaşıyoruz. Bugünkü programımız 3 saattir. Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları, polis teşkilatımız burada. Tek bir donanmamız yok. Umarım seneye orada olur. İyi bir gösteri oldu. Önemli olan bu organizasyonu düzenlemek. Biz bunu gerçeğe dönüştürmeye çalışıyoruz. Yurt dışından ziyaretçilerimiz var. Bu yıl. “Covid-19 nedeniyle az sayıda yabancı ziyaretçiyi ağırladık. 2018 yılında salgından önce 56 bin kişiyi ağırladık. Tekrar yaşamak istiyoruz.”

Eskişehir'de yerli ve yabancı aerobik pilotlarının gösteri uçuşu # 2

“AMATÖR UÇACAĞIM, ARTIK PROFESYONEL DEĞİL”

Üztürk, jübilesiyle ilgili bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti.

Üztürk, profesyonel aerobik sporunu bitirme arzusunun uçuştan ayrılmış sayıldığını belirtti. “Allah sağlık verdiği sürece inşallah uçabilirim ama profesyonel olarak evet son 22 yılı profesyonel aerobik olmak üzere 37 yıl uçuyorum. Profesyonel aerobik doğru yapılmalı. Burada hem gençler için daha faydalı hem de” yaşıma göre tüm bu olaylar bağlamında profesyonel aerobik bitiriyorum ama amatör akrobasi bitirmiyorum.” dedi.

Eskişehir'de yerli ve yabancı pilotlardan gösteri uçuşu #3

“İnşallah halkımız aşıya sahip çıkacaktır”

Ali İsmet Öztürk, sağlığın her şeyden önemli olduğuna dikkat çekerek, etkinliklerde salgın önlemleri uyguladıklarını söyledi.

Eskişehir'de yerli ve yabancı aerobik pilotlarının gösteri uçuşu #4

Bilimsel verilere göre hareket etmeleri gerektiğini kaydeden üztürk, şunları kaydetti: “Sağlıkta öncelikli bir organizasyon düzenliyoruz. Aşı olmak çok önemli. Herkesin de belirttiği gibi bunu defalarca vurgulamaya çalıştık. Bugün burada sadece aşıları tam olanlar bulunabiliyor. İnşallah büyük bir kısmı aşılanmış olur. halkımız aşı için gereken özeni gösterecek ve önümüzdeki yıl bu salgın tamamen bitecek” dedi. ifadeleri kullandı.

Eskişehir'de yerli ve yabancı pilotlardan gösteri uçuşu #5

Eskişehir'de yerli ve yabancı aerobik pilotlarının gösteri uçuşu #6

Yerli ve yabancı aerobik pilotlarının Eskişehir'de gösteri uçuşu #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu