Ekonomi

Eskişehir’de gramın çeyreği altın ilgi görmüyor

Çeyrek altının fiyatı cüzdanları zorlayınca gram, yarım gram ve dördüncü gram altın seçenekleri devreye girdi. Ancak 0.25 gram altın, işçiliğinin daha fazla olması ve görünümünün narin olması nedeniyle cazibesini yitirdi.

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor

Son yıllarda altın fiyatlarındaki yükselişin ardından üretilmeye başlanan 0,25 gram ağırlığındaki altın kamuoyunda pek fazla ilgi görmüyor.

İŞÇİ MALİYETLERİ DİĞERLERİNE GÖRE DAHA FAZLA

Bir gram altının alt kategorisi olarak üretilen 0.25 gram altın, diğerlerine göre daha yüksek işçilik maliyetleri nedeniyle az sayıda üretilmektedir.

“Bilinmiyor VE ÇOK ZAYIF”

Kapalı kutuda saklanan 0,25 altın pek bilinmediği ve hassas bir yapıya sahip olduğu için tercih edilmemektedir.

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #1

“DÜĞÜN TERCİHİ”

Eskişehir’de 13 yıldır kuyumculuk yapan Engin Polat, 225-230 lira civarında olan 0.25 gram altının genellikle düğünlere giden vatandaşlar tarafından satın alındığını sözlerine ekledi.

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #2

BİRKAÇ ÇEYREK BASKI YAPILMIŞTIR

Çeyrek gram olarak bilinen altın baskısının da düşük olduğunu belirten Polat, şunları kaydetti: “Son yıllarda altının yükselişiyle birlikte gram alt kategorilerinde 0.25-0.50 gram altın çıktı. Yüksek işçilik maliyetleri nedeniyle şu anda talep edilmiyorlar. Eskiden düğünlere gidenler ‘elim boş gitmem’ mantığıyla 0.25 gram altın alırlardı. Şimdi 0.25 gramın fiyatı bile 225-230 TL civarında. Bu nedenle 0.25 gram bir anlam ifade etmez.

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #3

HARF, DÖRDÜNCÜ VE DEMOKRASİ TERCİH EDİLMİŞTİR

Gram, dördüncü ve demokrasi tercih edilir. Bu nedenle 0.25 ve 0.50 gram altına olan ilgi azaldı. 0.25 gram altın çok baskı yapmaz. 0.25 gram altın 1 gramdan daha emek yoğun olduğu için müşterilerden altına yöneliyoruz. 0.25 gram almayacağız. Şu anda yarım gram yaklaşık 450 pound ve 1 gram altın yaklaşık 910 pound. dedi.

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #4

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #5

Eskişehir'de çeyrek gram altınla ilgilenmiyor #6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu