Teknoloji

Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye çıkarması

Türkiye, ABD’de düzenlenecek dünyanın en büyük uydu fuarı 2021’i uyduya alacak. Türksat, TUSAŞ ve PROFEN firmalarıyla katılacak.

Türkiye'nin dünyanın en büyük uydu fuarına katılımı

Dünyanın en büyük uydu üreticilerini ve uydu operatörlerini bir araya getiren Satellite 2021, bu yıl 7-10 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Washington DC’de gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 1 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip sektörün önemli oyuncularını bir araya getiren fuar, uydu ve uydu sistemleri alanında Türkiye’yi TÜRKSAT, TUSAŞ ve PROFEN ile buluşturacak.

TÜRKSAT, YENİ TEKNOLOJİLERİYLE AKILLANIYOR

Türksat, mobil araçlar için ekonomik ve kesintisiz uydu ve offshore uydu hizmeti sağlayan Türksat’ın ürettiği SOTM (Satcom On The Move) antenleri ile fuarda yerini alacak.

Uydu 2021’de Türksat, bu yıl fırlatılan beşinci nesil iletişim uydusu Türksat 5A ve bu yıl içinde fırlatılması planlanan Türksat 5B ile de yerli ürünleri tartışacak ve uydu haberleşme alanındaki faaliyetlerini tanıtacak.

Program kapsamında Türksat, özellikle yerli ve milli ürünleriyle hedef pazarlardaki etkinliğini artırmayı, yeni pazarlara açılmayı ve faaliyet alanlarındaki tecrübesini yeni projelerle ülke sınırlarının ötesine taşımayı planlıyor.

UYDU

PROFEN SİPARİŞ TARİHLERİYLE GÖRÜNECEK

Uydu Haberleşme, Telekomünikasyon Veri Merkezleri ve Savunma Teknolojileri alanında lider firmalardan biri olan PROFEN, Ar-Ge yeteneklerini geliştirmek için sürekli yeni yatırımlar yapmaktadır.Uydu 2021 yılında 2.4M, 3, 5M, 5.5M ve 6.0M ile karşımıza çıkacaktır. Yakın zamanda geliştirdiği ve LEO tipi düşük, orta tip ve GEO tipi jeosenkron yörünge uydularını yüksek doğrulukla tespit etme kabiliyetine sahip olan XY Ayaklı Anten Sistemleri

PROFEN ayrıca Mobil Telemetri Yer İstasyonu, Nspector Gerçek Zamanlı Spektrum Analizör serisi, PTA serisi taşınabilir anten sistemleri ve Profen Visionic’i de sergiledi. Aynı zamanda uydu teleportasyonu, kontrol sistemleri ve telekomünikasyon yönetimi ile gerçekleştirilecektir.

Dünyanın en büyük uydu fuarı # 2'ye Türkiye'nin katılımı

TAI, UZAY TEKNOLOJİLERİYLE DURACAK

Türk uydu üreticisi TUSAŞ, hızla büyüyen uzay teknolojisi ürünlerini ve yeteneklerini Satellite 2021’de uluslararası katılımcılara sunacak.

TUSAŞ, ana yüklenicisi olduğu ve Türkiye’nin ulusal ve yerli medya tarafından yüksek çözünürlüklü görüntülenmesi ihtiyacını karşılayacak olan GÖKTÜRK yenileme uydusunun yanı sıra, TUSAŞ tarafından geliştirilen TÜRKSAT 6A uydusu ile etkinlikte yer alacak. TUSAŞ Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’nde üretimi devam eden Türkiye mühendisleri..

TAI, GSATCOM iştiraki ile geliştirilen yeni tamamen elektrikli yüksek kapasiteli uydu veri iletişimi (HTS) ailesinin ilk satışının bir parçası olarak uluslararası katılımcıları bilgilendirecek.

Türkiye’nin ilk uydu ihracatı olacak ARSAT-SG1 uydu projesi, Arjantin’in milli telekomünikasyon şirketi ARSAT’ın Güney Amerika kıtasındaki siyasi iletişim ihtiyacını karşılayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu