Gündem

Doğu Perinçek: Meral Akşener ancak 23 Nisan’da başbakan olur

Parti lideri Vatan Doğu Perinçek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Başbakan adayı olacağım” sözlerinin gerçekçi olmadığını söyledi.

Kübra Par’ın Habertürk’te sunduğu Açık ve Net programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı seçimini kazandıklarında parlamenter sisteme döneceği ve başbakan adayı olacağına ilişkin açıklamaları tartışıldı.

Programın konuklarından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Meral Akşener’in konuşmasının mantıksız olduğunu belirterek şunları söyledi:

“ANAYASA’DA BİR BAŞBAKAN YOK”

“Anayasada başbakan diye bir kavram ya da kurum yok. Sayın Akşener’in ‘Başbakan olmak istiyorum’ ifadesi, çocuklara sorduğumuzda ‘mühendis, avukat, doktor olmak istiyorum’ gibi bir şey. değişiklik oy çokluğu ile mümkündür.

Doğu Perinçek: Meral Akşener ancak 23 Nisan’da Başbakan olacak-Video

“Muhalefetin ANAYASA’YI DEĞİŞTİRME GÜCÜ OLMAYACAK ve OLMAYACAK”

“Bugün Parlamento’daki yapıya baktığımızda Atlantik cephesindeki partileri bir araya getiriyoruz, anayasayı değiştirme yetkileri yok. Seçimden sonra bu yetkileri yok. Asla bu yetkileri olmayacak.”

“AKŞENER 23 NİSAN’DA BAŞBAKAN OLACAK”

“Muhalefet partilerinin toplamının seçimden sonra bile anayasayı değiştirme şansı yok. Çünkü değişirse Türkiye için felaket olur. Sayın Akşener ne zaman başbakan olacak, Nisan’da başbakan olacak. 23. Çocukları 23 Nisan’da kanepeye koyduk, o zaman olabilir. “

Doğu Perinçek: Meral Akşener sadece 23 Nisan'da Başbakan olacak #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu