Gündem

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki anne: İki evlat acısı çekiyorum

Diyarbakır’da çocuklarının PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığını belirten 234 ailenin çocuk nöbeti 755. gününde devam ediyor.

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var

3 Eylül 2019’da Diyarbakır’ın farklı illerinden çocuklarının PKK terör örgütü mensupları tarafından kaçırıldığını iddia eden aileler, protestolarına kararlılıkla devam ediyor.

5 yıl önce kaçırılan oğlu Roşat için Hakkari’den gelen Anne Necibe Çiftçi de eyleme katılan aileler arasında yer alıyor.

Dört çocuk babası olan en büyük oğlu 21 yaşındaki Sami Tsiftsi’nin terör örgütüne destek vermediği gerekçesiyle evine düzenlenen baskında kaçırılarak ifade verdiğini belirten Tsiftsi, şunları kaydetti:

“BURADA İKİ ÇOCUK ÜZGÜNÜM”

“İki çocuğum için geldim. Bir çocuğum PKK-HDP tarafından kaçırılıp dağa götürüldü. Diğer oğlum da kardeşini arıyordu. 2017’de bir grup PKK’lı gelip evimizi kuşattı. Köyün içinde, elektriği keserek eve girdiler, oğlumu bir ambara götürdüler. “Burada iki çocuğum var. Allah rızası için diğer çocuğumu da bana vermeliler.

Diyarbakır’da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum için acı çekiyorum ViDEO

Bütün aileleri buraya davet ediyorum. Gelip çocuklarına sorsunlar. Hiçbir şey çocuk gibi değildir. Çocuk ciğerdir, çocuk insanı mahveder. Gelip burada HDP’li ve PKK’lı çocuklarına sorsunlar. Çocuklarımızı onlardan istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Oğullarımdan birini öldürdün en azından diğer oğlumu bana ver” dedi.

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var #1

“PESHMERGE’DE ARAŞTIRMA”

Yaslı anne, oğluna, “Oğul Rosat, anneni duyarsan bak, kardeşini öldürdüler geri dön oğlum. Teslim ol askere, polise, peşmergeye. Burası senin yerin değil.” dedi.

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var #2

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var # 3

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var # 4

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum var # 5

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum için acı çekiyorum #6

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum için acı çekiyorum # 7

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum için acı çekiyorum # 8

Diyarbakır'da koruyucu ailedeki anne: İki çocuğum için acı çekiyorum # 9

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu