Gündem

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aile sayısı 234 oldu

Diyarbakır’da HDP Cumhurbaşkanlığı önünde 753 gündür devam eden çocuk nöbetine katılan kişi, babası gelene kadar bekleyeceğini söyledi.

3 Eylül 2019’da Diyarbakır’ın farklı illerinden çocuklarının PKK terör örgütü mensupları tarafından kaçırıldığını iddia eden aileler, protestolarına kararlılıkla devam ediyor.

Babası için aile direnişine katılan Mehmet Kara, babasını HDP ve PKK’dan istedi.

AÇIKLANMASI İSTEDİ

2016 yılında 46 yaşında çeşitli vaatlerle kaçırılan baba Mehmet Kara, 2017 yılında ailesinin yanına gelerek aldatıldığını iddia ederek bulunduğu yerden kaçamadığını ve Kara’nın oğlunun babasının çadırına katıldığını söyledi.

Diyarbakır’da evlat edinilen aile sayısı 234 VİDEO


Diyarbakır'da koruyucu aile sayısı 234 #1

“BABAM GELENE KADAR BEKLEYECEK”

Babasız gitmeyeceğini söyleyen 26 yaşındaki Mehmet Kara, Kilis’liydi. “Babam beş yıl önce HDP ve PKK tarafından farklı vaatlerde bulunarak kaçırıldı. 3 yıl önce yanıma gelip babamın dağlarda olduğunu ve beni oraya götürmek istediklerini söylediler. Onlara hiçbir şekilde aldatılmadan ülkemde yaşayacağımı söyledim ve babamı göndermelerini istedim. Beni tehdit ettiler, gelmezseniz nasıl getireceğimizi bileceğiz dediler.

Babamı istiyorum, babam gelene kadar burada bekleyeceğim, izleyeceğim. Ben babamı HDP’den ve PKK’dan istiyorum. “Babamın fırsatı olsaydı bugün gelirdi, gitmesine izin vermezler.” dedi.

Diyarbakır'daki koruyucu aile sayısı 234 # 2

Diyarbakır'daki koruyucu aile sayısı 234 # 3

Diyarbakır'daki koruyucu aile sayısı 234 # 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu