Gündem

Diyarbakır belediyesinden üniversitelilere 750’şer lira destek

Merkez ve bölgelerde bu yıl ilk kez üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere bir defaya mahsus 750 TL katkı payı verilecek.

750 750 Diyarbakır Belediyesi üniversite öğrencilerine destek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden üniversite kazanan gençlere müjde…

Öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlamayı hedefleyen belediye, “Yeni üniversite öğrencilerine destek projesi” hazır.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloglou projeyi duyurdu.

750 LİRA DESTEK

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek proje kapsamında Diyarbakır’da ilk kez üniversiteye kayıt yaptıran ve üniversiteye kayıt yaptıran gençlere bağımsız olarak bir defaya mahsus 750 750 TL katkı payı verilecek. devlet, özel üniversiteler veya kurumlar.

Başvurular 10 Ekim’de sona eriyor

öğrenciler, https://destek.diyarbakir.bel.tr TC kimlik numaranız ve bilgileriniz ile ad ve soyadınızı girerek adrese başvuru yapabileceksiniz. 27 Eylül Pazartesi günü başlayacak başvurular 10 Ekim Pazar 23:59’a kadar devam edecek.

Diyarbakır Belediyesi 750 750 Üniversite Öğrencilerine Destek #1

“SEN GELECEĞİN ALİ EMİRİR, HAMİD ATAKLARI”

Konuyla ilgili açıklama yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Gözümüzün nuru, Diyarbakır’ın, ülkemizin ve insanlığın geleceği, sevgili genç kardeşlerim, Diyarbakır’da yaşıyorsanız, 2 veya 4 yıllık üniversitede örgün eğitim alıyorsanız, her birinize 750 ile destek olacağız. bu yıl pound. Doğurgan ol. Sen geleceğin Cezerilerisin, Sezai Karakoçları, Ali Emiri, Hamid Aytaçları, Ahmed Arifs. Rabbim, aklını temiz kıl ve yeryüzünde izini kalın kıl.” ifadeleri kullandı.

ÖĞRENCİLER MUTLU: BÖYLE DESTEKLERE HER ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Ebru Bat, Vali Münir Karaloğlu’nun sürpriz açıklamasını memnuniyetle karşıladı ve bu süreçte verdikleri desteklerin kendilerine moral verdiğini söyledi.

Bu desteklerin öğrencileri her zaman mutlu ettiğini kaydeden Bat, şunları kaydetti: “Bize en çok manevi desteği veren şeyler bunlar. Çünkü okula gidiyoruz. Kitaplarımız pahalı. Ailemiz yeterli desteği sağlayamıyor. Büyükşehir Belediyesi ve Valimiz bize destek olunca mutlu oluyoruz. İnşallah yaparız. “Böyle bir desteğe her zaman ihtiyacımız var. Valimize bizi düşündüğü için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda okuyacak olan Abdulkadir Menekşe, Vali Karaloğlu’nun öğrencilere maddi destek sağlayacaklarını açıklamasından dolayı mutlu olduğunu, sadece kendisi için değil, tüm öğrenciler ve aileleri için de memnuniyetini dile getirdi. desteğinden yararlanabilirsiniz. Ailelere de bu desteğin sağlanacağını söyleyen Menekşe, Vali Karaloğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden öğrencilere 750 750 destek #2

Diyarbakır belediyesi 3 numaralı öğrenciye 750 750 destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu