Gündem

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 personel alacak

Resmi Gazete’de yayınlanan duyuruya göre Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre çeşitli unvanlarda 30 kontenjan boş kalacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 personel alacak

Resmi Gazete’de yayınlanan duyuruya göre; yapımcı (8), kameraman (5), montajcı (3), kaydedici (4), yönetmen (4), spiker (4) ve ışık işçisi (2. ) Diyanet İşleri Başkanlığı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların öğrenim durumlarına göre 2020 Seçmeli Seçme Sınavında KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 tanesini alabilmek için konuşmacı ünvanı için başvuranların kurstan en az 80 saat ders aldıklarını gösteren belgenizin olması gerekmektedir. Sunucu/konuşmacı, unvanlarına göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölüm ve programlarından mezun olmalıdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 kişiyi işe alacak #1

BAŞVURU TARİHİ

Adaylar 13-24 Eylül tarihlerinde yapılacak. “sinav.diyanet.gov.tr” Adresinden sınavlara başvuru yapacaksınız. Sınav ve sonuçlarına ilişkin tüm duyurular İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde duyurulacaktır.

Sınava giriş belgesinin alınması ve sınav sonuçlarının öğrenilmesi “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” adresi aracılığıyla.

AGARA’DA SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Ankara’da yapılacak sözlü sınava KPSS puan serisine göre atanacak personel sayısının 3 katı çağrılacaktır. Sınav tarihi başvuruların tamamlanmasının ardından duyurulacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 kişiyi işe alacak #2

EN AZ 70 PUAN GEÇMEK ZORUNDASINIZ

Sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak gerekir. Başarı sıralaması sözlü sınavların puanlarına göre yapılacaktır. Sözlü sınav puanlarının eşit olması durumunda, KPSS puanı en yüksek, mezuniyet tarihinden önce KPSS sertifikasına sahip ve en yüksek puana sahip olanlara öncelik verilecektir.

7315 sayılı Güvenlik Araştırması ve Arşivleme Yasasına göre, sınavı geçen adaylar arasından güvenlik araştırması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alanlar atanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu