Spor

Diego Rossi: Benim de oyun tarzım bu

Fenerbahçe’li yıldızın Uruguaylı yıldızı Diego Rossi, kulubeye yönelik olarak, “Oyun tarzım biraz daha dikine amaçlıdır. Kaleye yakın olmayı sevmeyi” kullanın.

Diego Rossi: Benim de oyun tarzım bu

Fenerbahçe’nin son dönemdeki isimlerinin başında gelen 24 yetişen futbolcu Diego Rossi, hazırlıkta bulundu.

Sarı-lacivertliler’in 3 yıllık sözleşme imzaladığı Uruguaylı futbolcu, Fenerbahçe TV’de yayınlanan ‘Günün Röportajı’ konuk konuk oldu.

“Beklenlileri artırıyor”

Takımın gidişatıyla ilgili genel bir konaklama planı nasıl planlanır Diego Rossi, oluşan güzel atmosferle ilgili, “Şu anda iyi bir dönemden geçiyoruz. Almış sonuçları da daha iyi çalışmamıza ve iyileştirme sonuçları almamıza yardım ediyor. Tabii ki maç kazanarak devam etmek çok güzel. Çalışmalarımızı olumlu yönde etkileyecek. Güzel bir atmosfer, aynı zamanda de arttrıyor.” dedi.

Diego Rossi: Benim de oyun tarzım bu #1

“Kalan butün maçları istiyoruz”

Sezonun bundan sonraki bölümüyle ilgili değerlendirme yapan Rossi, Sezonun son döneminde zor bir dönem olacak. Her zaman sezonlarının son dönemi çok sayılır olur. Yakın maçların muhtemel ki bu trendler. Bizim mücadelemizi yüksek tutmamız Gekiyor. Kalan bütün maçları sürdürmek için çalışıyoruz.” diy konuştu.

Diego Rossi: Benim de oyun tarzım bu #2

“Elimden gelenin ve çalışarak çalışıyorum”

Kendi performansıyla ilgiliyse Uruguaylı futbolcu, “Her arka oyuncu arkaya gelecekler zaman artışından yukarı çekmek büyük bir destek görecek. Üst üste oynamak oyucuya yukarı çekebilmek için çok yardım ediyor. Ben de son maçlarda ilk 11 şansını tespit edin. Oynadığım süre içinde gelene kadar, takımıma yardım etmeye çalışmak. yazının işleyişim bu şekilde devam edecek.” değerlendirmesini yaptı.

Uruguay’daki futbol ile kıyaslama

Sezon başı Fenerbahçe’ye transferinin hızlanma süreciyle ilgili Rossi, “Her ülkenin kendi liginde kendine has özzellikleri var. Bu anlamda benim ülkemde, Uruguay’daki futbolu noktasındaki buradaki özelliklerden farklı olduğunu düşünüyorum. Bunun da benim adaptasyon sürecime çok para sağladığını düşünüyorum. Her ligin özellikleri olduğu için bu adaptasyon ile bazı oyuncular için uzun bazı oyuncular içinse daha kısa olabiliriz. Ama onun oyuncu olabilen ve kısa sürede bu şekilde atlatmak istiyor.” şeklinde konuştu.

Sözleşme ile ilgili açıklama yaptı

3 sözleşmeyle ilgili de eğitim veren Diego Rossi, “Burada hayatta gerçekten çok mutluyum. Bu kelime çok fazla şey vermek istiyorum. Elimden gelenin ve duruma dönüşme bu etkinliğin için giydiğim her toplantıda sahada herimi vermek istiyorum.” dedi.

“Buradan çok mutluyuz.”

Fenerbahçe’de hayata geçirilmekten mutluni beirten Rossi, Buraya ilkde bizim için onun şey yeniydi. Şehre ve adapte olmamız Gekiyordu. Kulübe ve gerçekten çok can almaya alışmaya alışın. Şehritan sonra çok mutlu olduk. Ailem de ben de burada kendimizi çok mutlu hissediyoruz.” birlikte kulllandı.

“Benim de oyun tarzım bu”

Gol atmayı bir oyuncu olarak ifade eden Rossi, saha içinde konum ve oyuncu özellikleriyle ilgili, “Oyuncular her zaman takımına yardım etmek ister. Bu golle de olabilir, asistle de olabilir. Ama her zaman oyuncuları takımına yardım etmek ister. Özelliklevet oyuncuları gol anlamında yardımda kalmak ister. Ben de bu şekilde gollerime devam etmek istiyorum. Benim de oyun tarzım bu. Dikine oynamayı ve onun zaman kaleye yakın oynamayı seviyorum. Statüsüm özellikleri bu şekildedir.” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu