Gündem

Denizli’de sahibi olduğu gazeteyi yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor

58 yaşındaki Ahmet Aklam, 20 yıllık gazetesini yaşatmak için 14 yılda topladığı aynı marka ve modeldeki 17 araçtan oluşan Türkiye’nin en büyük otomobil koleksiyonunu satışa çıkardı.

Gazetesini Denizli'de yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor.

Denizli’deki Horoz gazetesinin sahibi Ahmet Aklam, çok sevdiği otomobil markasının aynı serisinden 17 farklı renk toplayarak, alanında Türkiye’nin en büyük otomobil koleksiyonunu oluşturdu.

ARAÇLARININ 20 YILLIK GAZETE SATIŞI

2007 yılından bu yana Türkiye’de kalan 40-45 aracın önemli bir kısmına birer adet satın alarak sahip olan Aklam, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve ekonomik dalgalanmalardan olumsuz etkilendi. Mevcut borçlarını ödemek için finansman bulmaya çalışan ancak başarısız olan Aklam, 20 yıllık gazetesinin kapısını kilitlememesini umduğu koleksiyonu satışa çıkardı.

Denizli, sahibi olduğu 1 numaralı gazeteyi yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu da satıyor.

“ALMAK İÇİN BİR KİŞİ İSTİYORUM”

Gazetesini yaşatmak için mücadele ettiğini kaydeden Ahmet Aklam, şunları söyledi:

“Ekonomik krizden ve ardından tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden olumsuz etkilendik. Başkanımızın talimatıyla, zor durumda kalan esnafı rahatlatmak için “Bulutlar” kredisi hayata geçirildi. Kredi kullandığım günden itibaren kamu ve özel bankalara ve ilgili kurumlara başvurdum. 10 10 milyonluk binamı teminat olarak göstermeme ve BİK’ten normal gelirimizi tahsis olarak sunmama rağmen 200 200.000 krediyi geri ödeyemedim. Bugüne kadar var olan borçlarımı ödeyebilmek için 5 katlı binalarımdan 2 tanesini sattım ama gözümle koruduğum araç koleksiyonumun bir somununa bile dokunmadım. Ancak geldiğimiz noktada performanslar gelmesin diye 14 yılda büyük bir emekle oluşturduğum bu koleksiyonu ortaya koymak zorunda kaldım. Bu koleksiyonu orijinal yedek parçalarla veya tek tek satıyorum. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu eşsiz koleksiyona bir kişinin sahip olmasını içtenlikle diliyorum. Bir kişinin tüm bu aletleri almasını tercih ederim ama tek tek de olsa bu paha biçilmez koleksiyondan isteyenlere bu paha biçilmez koleksiyondan bir parça hediye edebilirim. Alıcılara ve ilgilenenlere sosyal medya veya telefon alanına gelip civardaki araçları görmelerini, denemelerini ve satın almalarını tavsiye ederim” dedi.

Denizli, sahibi olduğu 2 numaralı gazeteyi yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu da satıyor.

Denizli, 3 numaralı gazetesini yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor

Denizli, 4. gazetesini yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor

Denizli, 5 numaralı gazetesini yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu