Teknoloji

Çin, online oyunlara onay vermeyi durdurdu

Son zamanlarda ülkedeki çocukların çevrimiçi oyun oynamasını kısıtlayan Çin, artık yeni oyunları onaylamayacak.

Çin, çevrimiçi oyunların onayını askıya aldı

Video oyunlarına artan bağımlılığı önlemek için Çin hükümeti geçtiğimiz günlerde bir karar aldı ve oyun saatlerini 18 yaşın altındaki kişilerle sınırlandırdı.

Bu kararla birlikte Çinli gençler 18 yaş altı. Şimdi bir tek, Cumartesi ve Satın almak günler ve tatiller, 20:00 ile 21:00 arasında çevrimiçi oyunlara erişebilecektir.

YENİ ÇEVRİMİÇİ OYUNA İZİN YOK

South China Morning Post’a göre, Çin şimdi çevrimiçi oyunlara yeni kısıtlamalar getirdi. Habere göre online oyunlar için onay süreci askıya alındı. Kısacası Çin hükümeti artık piyasaya sürmek istedikleri yeni oyuncaklara izin vermeyecek.

Çin 1 numaralı çevrimiçi oyunları onaylamayı durdurdu

Çin, getirilen zaman sınırlarının ardından, bu kuralların uygulanmasını sağlamak için dün Tencent Holdings ve NetEase gibi oyun şirketlerini toplantıya davet etti. Yeni yasak kararının bu görüşmeden sonra alındığı bildiriliyor. Onay işlemlerinin ne kadar süreyle askıya alınacağı ise açıklanmadı.

Konu hakkında yorum yapmak TencentAlınan karara saygı duyduklarını ve Çocukların beden ve ruh sağlığını ciddiye aldıklarını söyledi.

ÇİN’DE OYUN BAĞIMLILIĞI BÜYÜYOR

Çin’de yakın zamanda yapılan bir haberde, Çin’in en büyük oyuncak şirketi Tencent’in “Honor of Kings” adlı popüler oyuncağının reşit olmayanlar üzerinde bağımlılık yapıcı bir şekilde oynandığı ve bazılarının günde 8 saat oyun oynadığı bildirildi.

Yazıda, “entelektüel afyon” olarak nitelendirilen oyunun yüz milyarlık bir sektör haline geldiği vurgulanırken, hiçbir sektörün “bir nesli yok edecek” şekilde büyümesine izin verilmemesi gerektiği vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu