Gündem

Burdur’da ağacın üzerine inen yamaç paraşütçüsü kurtarıldı

Burdur’da yamaç paraşütü yaparken kargaşaya düşerek ağaca hafif iniş yapan Burdur Havacılık Federasyonu Bölge Temsilcisi Fatih Kılıçaslan, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü kurtarıldı

Burdur Havacılık Federasyonu Bölge Temsilcisi Fatih Kılıçaslan akşam saatlerinde arkadaşlarıyla Avşar Tepe’den uçtu. Bir süre havada süzülen Kılıçaslan, kargaşaya kapılarak Burdur Gölü kıyısındaki düğün salonunun bahçesindeki çam ağacına usulca indi. Olay yerine gelen itfaiye, sağlık ve polis ekipleri durumu görenlere haber verdi.

AĞAÇTAN GÜVENLİ İNDİRME

İtfaiye, Fatih Kılıçaslan’ın bulunduğu ağaca yaklaşamayınca, etrafındaki ağacın dalları kesildikten sonra Kılıçaslan itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden kaldırıldı. Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından muayene edilen Kılıçaslan’ın herhangi bir sağlık sorunu olmadığı belirlendi.

Burdur’da ağaca düşen yamaç paraşütü kurtarıldı-Video

“KREDİ VERİYORUZ”

Kılıçaslan, 10 yıldır yamaç paraşütü ile uğraştığını belirtti. “İnişte biraz hareket yapalım dedik. Gün batımı gelince rüzgar değişir. Gündüzün esintisi ve gecenin serinliği başka. Tam bir kargaşa içindeydik. Karşılamayınca gittik. “Yapacak başka bir şeyimiz yoktu. Sadakamız vardı. Geçmişte küçük kazalar geçirdim ama bu büyük. İlk kez oldu. Çok şükür çok iyiyim. Bir sorunum yok.” dedi.

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 1 numara kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 2. kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 3. kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 4. kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü #5 kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 6. kurtarıldı

Burdur'da ağaca konan yamaç paraşütü 7. kurtarıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu