Ekonomi

Brent petrollün varil fiyatı yüzde 0,7 değer kaybetti

Brent ham petrolünün fiyatı şu anda 71,7 dolardan işlem görüyor. Brent varil fiyatı, ons altın ve hisse senedi değerleri ile veri gündemine hızlıca göz atalım.

Brent petrol yüzde 0,7 değer kaybetti

Dünyadaki emtialar bazında, bir ons altının fiyatı şu anda 1.800 doların üzerinde test edilirken, dünden sonra %1.6 düşüşle 1.794 dolar oldu.

Brent tipi ham petrolün varil fiyatı dün %0,7 değer kaybetmesinin ardından şu anda 71,7 dolardan işlem görüyor.

RİSK İŞTAHI AZALDI

İçeride, dün azalan risk istekliliği ile Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi günü %1,35 değer kaybıyla 1.454,74 puandan kapattı.

YILDAN KAPANAN DOLAR / TL HAFTANIN YÜKSEK DÜZEYİ

Dolar/TL ise dün uluslararası piyasalardaki en güçlü doların etkisiyle haftanın en yüksek seviyesinden kapattıktan sonra bugün bankalararası piyasanın açılışında 8.3510 seviyelerinde.

Brent ham petrolünün bir varil fiyatı %0,7 değer kaybetti # 1

Ortak piyasalarda oynaklık devam ediyor

Analistler, ekonomik büyümeye ilişkin endişeler ve para politikasının geleceğine ilişkin belirsizliklerle hisse senedi piyasalarında yön ve oynaklık arayışının devam ettiğini söyledi.

VERİ TAKVİMİ BUGÜN SAKİN

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin sakin olduğunu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nun konuşmasına hapahap Kavcıoğlu’nun Ticaret ve Sanayi Odası Almanya-Türkiye Ekonomi Toplantısı’na yurt dışında katılacağını söyledi. Fed’in ABD ve Fed çalışmalarının izleneceği ve bej defter raporunun izleyeceği belirtildi.

Brent tipi ham petrolün varil fiyatı yüzde 0,7 düştü # 2

BORSA İSTANBUL DESTEK VE DİRENÇ KONUMU

Analistler, teknik olarak BİST 100 endeksinde 1.490 puanın direnç konumunda, 1.450 ve 1.430 seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu