Gündem

Bodrum’da deniz keyfi, Doğu’da kar kabusu

Türkiye’nin bazı illerinde kar yağarken Muğla’nın Bodrum bölgesinde yeniden yaz geldi. Ağrı, Bayburt ve Doğu Karadeniz’de karla mücadele başladı.

Doğu'da kar kabusu Bodrum'da deniz keyfi

Türkiye’nin bazı bölgelerinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken, Bodrum’da sıcaklığın 35 dereceye ulaşmasıyla yerli ve yabancı turistler deniz, güneş ve kumun tadını çıkardı. Tatilciler denizin ve güneşin tadını çıkardı.

Ağrı Dağı, Artvin’in yaylaları, Kars, Doğu Karadeniz’in yaylaları ve Beatles Dağı, kar ve tipiyle vurdu. Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan bölgelerinde geceden sabaha hafif tarımsal don uyarısı yapıldı.

BODRUM’DA SICAKLIK 35 DERECE

Birçok şehirde hava sıcaklığının 17 derece ile 4 derece arasında değiştiği öğrenildi. Bodrum’da hava sıcaklığı 35 dereceye kadar yükseldi. Türkiye’nin bazı bölgelerinde soğuk hava, yağmur ve kar yağışı ile boğuşurken Bodrum’a yeniden yaz geldi.

Turistler özellikle Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında yüzüyor. Bazı turistler Bodrum’a ilk kez geldiklerini ve bu sezon denizde yüzmenin ayrı bir güzellik olduğunu ifade ettiler.

Bodrum’da deniz keyfi, Doğu’da kar kabusu VİDEO

“50 AY TURİZM DEĞİŞİMLERİ YAPACAĞIZ”

Sianji Well Being Hotel’in Yönetim Kurulu Başkanı Turizm Müdürü Recai Çakır, Eylül ayında turizmde %50’lik bir düşüş olduğunu söyledi. “Eylül fena değil ama otellerin çoğu yabancılara dayalı olduğu için turizmde %50’ye düşen bir ayımız var. Büyük olasılıkla, birçok otel 1 Ekim’den sonra kapılarını kapatacak. Daha fazla 2 yıldızlı ve 3 yıldızlı oteller rezerve edilecek ve hatta kapanmaya başlıyor. Sanırım 5 yıldızlı oteller ve üst sekmeler ekim ayında açık kalacak.” dedi.

Bodrum'da deniz keyfi, Doğu'da kar kabusu #1

“İYİ BİR KIŞ YILI GEÇİRMENİZİ UMUT EDERİM”

Aşı Çakır, vurulanların tatile çıkacağını tahmin ettiğini belirtti. “Bundan sonra bir kapanış olacağını düşünmüyorum. Sadece aşılama kuralı getirilecek. Daha önce, HES kuralı tanıtıldı. Bundan böyle 2 aşı yaptıran herkes tatilini rahat geçirebilecek. Bu kurallar çerçevesinde otobüslere ve uçaklara binerken otellere de bu sistemi getirecekler. Kış turizmi dediğimiz kayak, termal ve spor gibi turizm hizmeti veren oteller açılmaya devam edecek gibi görünüyor. Umarım güzel bir kış sezonu geçiririz” dedi.

Bodrum'da deniz keyfi, Doğu'da kar kabusu #2

Bodrum'da deniz keyfi, Doğu'da kar kabusu #3

Doğu'da kar kabusu Bodrum'da deniz keyfi #4

Bodrum'da deniz keyfi, Doğu'da kar kabusu #5

Doğu'da kar kabusu Bodrum'da deniz keyfi #6

Bodrum'da deniz keyfi, Doğu'da kar kabusu #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu