Gündem

Basın meslek örgütlerinden gazeteci Sarıkaya’ya kınama

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın bir gazeteciye tokat attığı görüntülere profesyonel basın kuruluşları tepki gösterdi.

Gazeteci Sarıkaya'ya profesyonel basından mahkumiyet

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı röportajda meslektaşına tokat attığı görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Diplomatik Gazeteciler Derneği, Ekonomi Haberleri Derneği, Meclis Gazetecileri Derneği ve Türkiye Haber Fotoğrafçıları Birliği olayla ilgili ortak açıklama yaptı.

Gazeteci Muharrem Sarıkaya VİDEO ses teknisyenine tokat attı

“BUGÜN GAZETECİ OLARAK BİLMİYORUZ”

Duyuruda şunlar kaydedildi:

“Muharrem Sarıkaya’nın basında çalışan bir meslektaşımıza karşı vicdana, ahlaka ve insan onuruna aykırı bu davranışını şiddetle kınıyoruz. Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz. insan hakları ve eseri. kamera önü, kamera arkasına tokat atan kameraman herkes gibi bizim. olay sonuna kadar”.

Gazeteci Sarıkaya'nın meslek örgütleri tarafından mahkûmiyeti 1 numara

“TEK KELİMEDE”

İletişim Platformu Derneği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sunucudan şoförüne basında çalışan herkes değerlidir. Kamera arkasındaki görünmeyen kahramanların hakları da önemlidir. Muharrem Sarıkaya’nın çalışan kardeşimize karşı tutumu inanılmaz. Platform olarak bunu kınıyoruz. ve benzeri davranışlar”. ifadeler kullanılmıştır.

Gazeteci Sarıkaya'nın meslek örgütleri tarafından 2 numaralı mahkumiyeti

“Meslektaşlarımız YALNIZ DEĞİL”

Medya Emekçileri Sendikası da Twitter’dan açıklama yaptı. “Muharrem Sarıkaya’nın İHA muhabiri Ahmet Demir’e yönelik çirkin hareketini kınıyoruz. Meslektaşımız yalnız değil. Şiddete sessiz kalmayacağız!” açıklamalarda bulundu.

“BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUZ”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin sosyal medya paylaşımında, “Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın ανταhlas Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik menfur eylemini şiddetle kınıyoruz. Sarıkaya’nın meslektaşımızdan özür dilemesini bekliyoruz.” söylendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu