Spor

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden milli sporcularla bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti

Bu sezoni Pekin Kış Olimpiyatlarında sporcularımız, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu misafiri oldu.

Bakanlık Merkez Binadaki kabule Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, sporcular Berkin Usta, Fatih Arda İpcioğlu, Yusuf Emre Fırat, Ayşenur Duman, Özlem Ceren Dursun katıldı.

Bakan Kasapoğlu, sunumda cimnastik modern pentatlon branşlarını örneklerle gösteriyor, “Kış sporlarında da ekilen tohumların meyvelerini almamız etkileyici.” dedi.

Olimpiyatlara katılmanın bir sporcu için en üst düzeyde olduğunu, sporcunun bu üst platformda ülkesini hayalini gerçekleştirmeyi ve çabalayanoğlu Kasap’ı gerçekleştirmesini ve çabaladığını vurgulayan, “Sizler bu hayali gerçekleştirdiniz. Herinizi yürekten kutluyorum.” diy konuştu.

Sporda bugünden yarına sonuçtan bahsetmek vurgu yapan Kasapoğlu, “Sporda uzun vadede satın alınabilir. Teknolojiye ulaşılabiliyor. birlikte kulllandı.

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti VİDEO

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti #1

“Tesadüf değil”

Eskiden tasarlanacak dahi olmayan sporcular inandırılmaya çalışılan Kasapoğlu “Şimdi bu branşlarda maddi sahibi ve en üst iddiasını koymuş sporcularımız var. Tokyo, olimpik ve paralimpikte ilkleri bir süreç. dedi.

Elde edilen başarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 20 yıl boyunca ortaya çıkan konulan eğitimin nasıl olduğunu dile getiren Kasapoğluların, söylediğini söyledi:

“81 ilin tamamında ilmek ilmek işlenen işlenen bir süreç var. Her alandaki bir hedefle eğitim atölyeleriyle dörtlü eğitimle eğitimle önemlilerle eğitimle eğitimle, olim hazırlık eğitimiyle birlikte her biri büyük bir hedef olan Giden Önemli olan daha fazla. Ben kış yakın da önemli daha fazla. Bu belki de mümkün ve Kış sporuna ilginin bize ait olabileceği ama bunu mümkün olan ve farklı olmayan noktalara taşıyacağız. Rakamlar var. Palandöken, Sarıkamış, Erciyes’deki alanları yeniden canlandırılabilir durumdayız.

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti #2

“Ekilenlerin meyvelerini almamız”

“Kış sporlarında da ekilen tohumların meyvelerini almamız etkileyici.” diyen Kasapoğlu, “Yarının dünya, olimpiyat, Avrupa hayalleri şampiyonları hedefleniyor. Buden öte realite. 2026’da çok daha fazla kota, çok daha başarılı bir şekilde bunu gerçekleştireceksiniz.” hedeflendi.

Ali Oto ve sporcuların açıklamalarının ardından Fatih Arda İpcioğlu, Bakan Kasapoğlu’na hediye verdi.

Bakan Kasapoğlu, Kış Olimpiyatlarında mücadele eden sporcuları kabul etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu