Magazin

Azra Akın’ı ‘Kainat Güzeli’ yapan elbisenin bilinmeyen hikayesi

Bu 2 Çok Güzel Harekete davet edilen 2002 Dünya Güzeli Azra Akın güzelliğiyle dikkat çekiyor. Gençliği merak konusu olan Akın’ın o gece giydiği elbise yine gündemde…

Azra Akın'ı

2002 Dünya Güzeli seçilen Azra Akın, Kanal D programının “Çok Güzel Hareketler 2” başlıklı yeni bölümüne konuk oldu.

Aradan geçen yıllara rağmen güzelliğiyle büyülemeye devam eden 39 yaşındaki Azra Akın’ın gençlerin fotoğrafları ve güzellik yarışmasına dair hatıraları da merak konusu oldu.

Miss Turkey ve Miss World 2002 seçilen Akın, aynı zamanda eski bir model.

Azra Akın hakkında bilgi arayan halk, “Azra Akın gençliği”, “Azra Akın hangi elbiseyi giydi?” gibi sorulara yanıt arıyor. o günün ayrıntılarını arıyorum.

Cemil İpekçi, Azra Akın’a “Miss Universe” tacını kazandıran elbisenin hikayesini paylaştı.

AZRA AKIN GÜZELLİK YARIŞMA ELBİSE

Ünlü modacı İpekçi, Azra Akın’ın kıyafetinin hikayesini şöyle anlattı:

Azra yanıma geldi çok güzel bir kızdı. Bana ne dikersiniz dedi. “Ama o kadar saygın ve terbiyeli bir kız ki söyleyemem. Ona “senin için gömlek dikecek” dedim.

Miss World seçildiği gece giydiği kostümün nakışlarını tek tek yaptım. Elbisede plastikler var, tek tek kestim. Ben de onun kostümüyle aynı tarzda çizmeler yaptım…

O gece 100 jüri üyesi vardı ve o 100’ünün tasarımına tam puan verdi. Azra elbiseyle çok bütünleşmişti. Azra elbisesini 3 haftada hazırladım. Kulağındaki mücevherler dikiş dikmekten daha çok dikkatimi dağıttı. Tek tek kestiğim için bu plastikleri λί 1.5’e aldım.

O gece 100 jüri üyesi vardı ve o 100’ünün tasarımına tam puan verdi. Azra elbiseyle çok bütünleşmişti. Azra elbisesini 3 haftada hazırladım. Kulağındaki mücevherler dikiş dikmekten daha çok dikkatimi dağıttı. “Tek tek kestiğim için bu plastikleri 1,5 liraya aldım.”

Azra Akın'ı Kainat Güzeli 1 yapan elbisenin bilinmeyen hikayesi

Azra Akın'ı Kainat Güzeli 2 yapan elbisenin bilinmeyen hikayesi

Azra Akın'ı Kainat Güzeli 3 yapan elbisenin bilinmeyen hikayesi

Azra Akın'ı Kainat Güzeli 4. yapan elbisenin bilinmeyen hikayesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu