Gündem

Azerbaycan ve Türk mayın arama ekipleri Karabağ’ı temizliyor

Azerbaycan ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı mayın arama ekipleri, Ermeni işgalinden kurtarılan Karabağ’da mayın ve patlamamış mühimmatı temizlemeye devam ediyor.

Azerbaycan ve Türk mayın tarama gemileri Karabağ'ı temizliyor

Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan Karabağ’da, Azerbaycan ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı mayın arama ekiplerince mühimmat temizleme çalışmaları yapılıyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bölgede güvenliğin sağlanması, yol kenarlarındaki mayınların temizlenmesi ve zor bölgelerde Azerbaycan birliklerinin mevzilerine göre yeni ikmal yolları yapılması için mayın temizleme ve mühendislik çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

10 GÜNDE 92 dönüm TEMİZLENDİ

Açıklamada, 10 ile 19 Aralık tarihleri ​​arasında sadece 53 mayın bulundu ve 92 hektarlık alan mayınlardan temizlendi.

Azeri, Türk Mayın Arama Ekipleri Karabağ’da Çalışmaya Devam Ediyor VİDEO

17.255 İŞARETİN YIKILMASI

Açıklamada, işgalden kurtarılan bölgelerde mühendislik ve tahkimat birimleri tarafından toplam 13.365 hektar alanın mayından temizlendiği, 635 km yol döşendiği, 17.255 mayın bulunarak imha edildiği ve patlamamış mühimmatın imha edildiği belirtildi. .

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş., yerleşim yerleri ve ekilebilir arazilerin mayın ve patlamamış mühimmatın temizlenmesinden sorumlu. (ASFAT) tarafından üretilen mekanik mayın temizleme ekipmanının (MEMATT) kullanıldığı bildirildi.

Azerbaycan ve Türk mayın tarama gemileri Karabağ'ı temizledi #1

Azerbaycan ve Türk mayın tarama gemileri 2 numaralı Karabağ'ı temizledi

Azerbaycan ve Türk mayın tarama gemileri Karabağ'ı temizledi # 3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu