Gündem

Aydın’da, eşinin vasiyeti ile ömrünü taş evde geçirdi

Efeler bölgesindeki Dalama’nın dağlık bölgesinde yaşamını sürdüren Emir Ayşe Gülana, 43 yıl önce vefat eden eşinin vasiyeti nedeniyle çökmek üzere olan bir evde yaşıyor.

Eşinin vasiyetiyle hayatını Aydın'da taş bir evde geçirdi.

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Dalama yakınlarındaki dağın tepesindeki bir tarlada yaşayan Emir Ayşe Gülana (95) adlı kadın, 1942 yılında köy hekimi Mehmet Gülana’ya katılarak yaşadığı bölgeyi ıslah etti.

50 dönümlük araziyi incir ve zeytinle süsleyen çift, 40 yıl önce kendilerine ait olduğuna inandıkları arazinin Maliye Bakanlığı arazisi olduğunu öğrenince hayatlarını değiştirdi.

Tek odalı bir taş evde yaşayan ve hastanelerin yaygın olmadığı bir zamanda herkese acı çektirmek için acele eden Mehmet Gülana, arazinin kendilerine ait olmadığını öğrenince depresyona ve kırgınlığa düştü.

“ÖLENE KADAR BURADA KALMAYIN”

11 çocuğu olan Mehmet Galan, eşi Emir Ayşe Gilana’ya, “Ölene kadar buradan ayrılma, bizi buradan ancak onlar çıkarabilirler.” vasiyetini yaptı.

1978 yılında eşini kaybeden Emir Ayşe Gülana, vasiyetini yerine getirerek 43 yıl boyunca elektriği, suyu olmayan mağara gibi bir evde yaşamaya başladı.

Aydın da 1 numaralı eşinin vasiyetiyle hayatını taş evde geçirdi

ARAZİ SATEN ALINDI

Yıllardır oturduğu araziye engel olmak için kapı bırakmayan Emir Ayşe Gülana, bildiği arazinin Dalama’da oturan bir kişi tarafından Maliye Bakanlığı tarafından satın alındığını öğrendi.

43 yıldır yaşadığı topraklardan ayrılmayan yaşlı kadın, ömrünün sonuna yaklaştığını ve son günlerini rahat bir yatakta sıcak bir kase yemekle geçirmek olduğunu söyledi.

Ömrünü eşinin vasiyetiyle Aydın’da taş bir evde geçirdi VİDEO

“ŞİMDİ ÖLECEĞİMİ HİSSEDİYORUM”

Emir Ayşe Gülana, 95 yıllık yaşamının 50 yılını kocasıyla mutlu geçirdiğini, kocası öldükten çok sonra acı çektiğini, kedi ve köpeklerin yaşadığı dört duvar arasındaki bir kulübede yaşamına son vermeye çalıştığını söyledi.

Kalkmak daha kolay olduğu için çatı eşiğinde uyuyan kadın, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Eşim doktordu, herkesin derdini tedavi ederdi. Beni de yalnız bıraktı. ‘Ne olursa olsun buradan ayrılma’ dedi.

Aydın'da 2 numaralı eşinin vasiyetiyle hayatını taş bir evde geçirdi.

“KAFAMIN HASAR GÖRMESİNDEN ÇOK KORKUYORUM”

43 yıl önce vefat eden eşinin vasiyetinden hem Aydın Hükümeti’nin hem de yerel yönetimlerin birçok teklifine rağmen taviz vermeyen Emir Ayşe Gülana, tek arzusunun rahat bir yatakta ve temiz bir ortamda ölmek olduğunu söyledi. aynı toprak. Mayıs, “Bir gün evim yıkılacak diye çok korkuyorum. Yıllardır buradayım ve düzgün bir şekilde tamir edilmedi. Tek bir isteğim var, bu da bu bahçeye yapılacak başka bir ev. Son zamanımı orada geçirmeme izin ver. Biri dileğimi yerine getirirse onun için çok dua ederim” dedi. ifadeleri kullandı.

Aydın'da eşinin vasiyetiyle hayatını taş bir evde geçirdi #3

Aydın da eşinin vasiyetiyle hayatını taş evde geçirdi #4

Aydın'da eşinin vasiyetiyle hayatını taş bir evde geçirdi#5

Aydın'da eşinin vasiyetiyle hayatını taş evde geçirdi#6

Aydın'da eşinin vasiyetiyle hayatını taş bir evde geçirdi #7

Aydın'da eşinin vasiyetiyle hayatını taş evde geçirdi#8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu