Gündem

Avusturya’da Müslüman kadın, bir başka kadının ırkçı saldırısına uğradı

Viyana’nın başkentinde başörtüsü taktığı için ırkçı saldırıya uğrayan Avusturya doğumlu Baraa Bolat, üzerine tüküren kadının başörtüsünü çıkardığını söyledi.

Avusturya'da Müslüman bir kadın başka bir kadın tarafından ırkçı saldırıya uğradı

Baraa Bolat, dün meydana gelen olayla ilgili olarak hayatında ilk kez ırkçı bir saldırıya maruz kaldığını belirterek, “Bu beni çok üzdü, ilk defa bir durumla karşı karşıya kaldım, bu yüzden genellikle nasıl davranacağımı bilmiyordum.” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÇIKIN DEDİ”

Bolat, ırkçı saldırının belediye otobüsüne yapıldığını söyledi. Başörtüsü taktığım için Türkiye’den gelmememe rağmen bir kadın ön yargılı olarak yanıma geldi ve ‘Türkiye’den ayrıl’ dedi. deyimini kullandı.

Avusturya'da Müslüman bir kadın 1 numaralı ırkçı kadın tarafından saldırıya uğradı

“KAFAMIN ŞAPKASINA SALDIRI YAPILDI”

Bolat, ırkçı saldırganın söylediklerini görmezden geldiğini ve otobüsün önüne gittiğini ancak kadının kendisini yalnız bırakmadığını, bulunduğu yere geldiğini ve küfürlü ve ırkçı açıklamalarına devam ettiğini vurguladı:

“Bana tükürene kadar yaptıklarını görmezden geldim, kim bilir salgın sırasında hastalığı taşımış olabilir. Sonra dışarı çıktım, arkamdan geldi ve başörtüsüme saldırdı ve çok sert çekti. Bağladığım iğneyi başörtüsü altında “Çenem çekmeden yaralandı. Kadına bağırdım ama durmadı. Cep telefonumu çıkarıp fotoğraf çekmeye başlayınca durup karşıdan karşıya geçti.”

Avusturya'da Müslüman bir kadın başka bir ırkçı kadın tarafından saldırıya uğradı #2

“Bu gerçek hiçbir şekilde göz ardı edilmemelidir”

Bolat, yaşadığı üzücü olayı sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda duyurmaya çalıştığını söyledi. “Bu olaya karşı tavır almam gerektiğini ve herkesin bilmesi gerektiğini düşündüm. Başörtüsü taksanız da takmasanız da, ten renginiz ne olursa olsun, milliyetiniz ne olursa olsun böyle bir durumun olmaması ve olayın göz ardı edilmemesi gerektiğini düşündüm. her şekilde “. dedi.

SALDIRIYA İLİŞKİN YASAL İŞLEM BAŞLADI

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrası çok sayıda kişinin kendisine ulaşarak dayanışma ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirterek, ırkçı saldırının ardından polise giderek yasal işlem başlatıldığından şikayetçi olduğunu söyledi.

Avusturya'da Müslüman bir kadın başka bir kadın tarafından ırkçı saldırıya uğradı #3

“BU İNSANLAR HASTANE OLMALIDIR”

Bolat, olayın sosyal medyada duyulmasının ardından çok sayıda mendilli kadının aynı saldırgan tarafından ırkçı saldırıya uğradığını ve saldırganın bilinen bir kişi olduğunu öğrendiğini söyledi. “Bu kişi tarafından saldırıya uğrayan ve tüküren ilk kişi ben değilim. Ne yazık ki birçok başörtülü kadına aynı kişi tarafından benzer şekilde saldırıda bulunulmuştur. Bu nedenle yapılanların telafi edilmesi gerekir. Bu kişi psikolojik olarak rahatsız ise, hastaneye yatırılmalı veya bir çözüm bulunmalı. Bir kişinin dışarıdaki insanlara özgürce zarar vermesi kabul edilemez. dedi.

“HERKES FİLM GİBİ GÖRDÜ”

Otobüste kimsenin kendisine yardım etmediğini, herkesin olayları film seyreder gibi izlediğini vurgulayan Bolat, milliyet, din ve din ayrımı gözetmeksizin yardıma ihtiyacı olan zor durumdaki insanları bilinçlendirmek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. ten rengi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu