Ekonomi

ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor

ASELSAN, başarılı grafiğinde edindiği tecrübe ile finansal teknolojiler alanına giren yeni bir faaliyet alanı eklemeye karar verdi.

ASELSAN, finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre şirket, mühendisliğin her aşamasında edindiği tecrübeyi finans sektörü ile paylaşacak. Bu süreçte de her zaman olduğu gibi yerlileştirme ve millileştirme önceliğini korumayı amaçlayacaktır.

Şirket, finansal teknolojiler alanında da yerel tedarikçi ekosisteminin gelişimine katkı sağlayacak.

FİNANSAL TEKNOLOJİLER ASELSAN ÜRÜN YELPAZESİNİ ARTIRACAK

Finansal teknolojiler alanına giriş, hem siparişleri hem de ASELSAN müşteri portföyünü çeşitlilik olarak yansıtacaktır.

ASELSAN’ın finansal teknolojiler alanındaki projeleri, kamu ve özel sektördeki müşterilerin farklılaşmasına odaklanacak. Yeni nesil bankacılık teknolojilerinden ödeme kaydedicilere kadar çok çeşitli konuları kapsayan bu arenada artık ASELSAN ismi de yerini alacak.

ASELSAN, yeni iş sektöründe organizasyonunu yeniden yapılandırdı.

“TEKNOLOJİK YATIRIMLARIMIZLA DEVAM EDECEĞİZ”

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, “Savunma alanındaki liderliğimizin yanı sıra sağlıktan ulaşıma birçok siyasi alanda ülkemizin ihtiyaçlarına zamanında ve üstün kalitede cevap verdik. Bu sorumluluk bilinciyle yarın teknoloji yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. “Şimdiye kadar yaptığımız gibi. Mutluyuz.” ifadeleri kullandı.

“SİSTEM TEKNOLOJİSİ SONUNDA EKONOMİK TEKNOLOJİLERDE ÜRETMEK İÇİN YETENEĞİMİZİ KULLANACAĞIZ”

Görgün, savunma teknolojilerindeki deneyimlerini finansal teknolojiler alanına da yansıtacaklarını kaydetti. “Donanımdan yazılıma, finansal teknolojilere kadar uçtan uca teknoloji üretme kabiliyetimizi kullanacağız. Kamu yararını her zaman en üst seviyede tutan ASELSAN, bu yeni faaliyet alanında ihtiyaç duyulan her konuda yerini alacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

“129,7 MİLYON DOLARLIK SÖZLEŞME MİKTARINDA İMZALANDIK”

Faaliyet gösterdikleri her alanda yerlilik ve millileşme vizyonunu aktardıklarını vurgulayan Görgün, şunları kaydetti:

“Finansal teknolojiler alanındaki faaliyetlerimiz ile hali hazırda yurt dışından tedarik edilen ürün ve sistemleri üreterek ülkemizde önemli bir kaynağı sürdürmenin bir parçası olmak bizim için büyük bir gelişme. Ayrıca malzeme konusundaki tecrübemizi de kullanacağız. ve “Savunma teknolojilerinde sıklıkla kullandığımız bilgi güvenliği ve kriptoloji gibi alanlardaki yazılımlar gelecekte finans piyasalarında kullanılacak. 129 milyon 700 bin dolarlık sözleşme ile ülkemiz”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu