Teknoloji

Apple çalışanları, şikayetlerin incelenmesini istiyor

Apple çalışanları; Tim Cook ve diğer üst düzey yöneticileri şirketteki ırkçılık, ayrımcılık ve taciz iddialarını yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Apple çalışanları şikayetlerin araştırılmasını istiyor

Son zamanlarda Apple cephesine su takılmadı. Son aylarda birçok çalışan şirket içinde ayrımcılık ve çeşitli taciz olayları bildirmiştir.

Apple çalışanları; Tim Cook ve diğer üst düzey yöneticileri şirketteki ırkçılık, ayrımcılık ve taciz iddialarını yeniden gözden geçirmeye çağıran bir açık mektup yayınladı.

“TÜM RAPORLARIN TEKRAR KONTROLÜ”

Yayınlanan mektupta; Irkçılık, ayrımcılık, taciz ve tacize ilişkin tüm rapor ve sonuçların kapsamlı bir şekilde incelenmesini isteyen çalışanlar, “Apple, çeşitlilik, eşitlik ve herkesin elinden gelenin en iyisini yapabileceği bir ortam sağlamaktan gurur duyuyor; ancak pratikte bu pek de mümkün değil. Taciz ve ayrımcılık deneyimlerimiz çoğumuzu daha savunmasız bıraktı.” ifadeleri kullandı.

ELMA

Mektuba göre, çalışanlardan kişisel iCloud hesaplarını iş cihazlarıyla senkronize etmeleri isteniyor. Bu nedenle çalışanlar, kişisel verileri için yasal koruma talep etmektedir.

Ağustos ayında, Apple’ın kıdemli mühendislik programı direktörü Ashley Gjøvik, cinsiyetçilik, zorbalık ve tacizden şikayet ettikten sonra şirket tarafından lisanslandı.

Tüm bu raporlarla ilgili açıklama yapan Apple, tüm endişeleri ciddiye aldığını ve bir endişe ortaya çıktığında kapsamlı bir şekilde araştırdığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu