Gündem

Antonio Guterres: Krizdeki Lübnan’da hükümetin kurulması çok önemli

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres basına yaptığı açıklamada, kriz içindeki Lübnan’da hükümet kurulmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Antonio Guterres: Krizdeki Lübnan'da hükümet kurmak çok önemli

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres düzenlediği basın toplantısında Lübnan’daki gelişmeleri değerlendirdi.

Antonio Guterres düzenlediği basın toplantısında, Lübnan’da yeni hükümetin kurulmasının krizden etkilenen ülke için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

“ÇÖZÜLECEK BAŞKA BİRÇOK ŞEY”

Lübnan Başbakanı Najib Mikati’ye başarılar dileyen Guterres, yeni hükümet hakkında şunları söyledi: “Elbette çözülmesi gereken daha birçok şey var, ancak her şeyin mümkün olması için temel koşul buydu. Umuyorum ki çeşitli Lübnan toplulukları ve siyasi güçler bir araya gelerek Lübnan’ın şu anda içinde bulunduğu dramatik durumun üstesinden gelebilsin. karşı karşıya.” dedi.

Antonio Guterres: Lübnan'da 1 numaralı krizde hükümet oluşumu çok önemli

DEVLET 13 AY SONRA KURULDU

Lübnan’da 24 bakan ve başbakan olarak Najib Mikati’den oluşan yeni bir hükümet kuruldu. Başbakan Yardımcısı Saade Al-Shami, Maliye Bakanı Youssef Khalil, Savunma Bakanı Maurice Selim, Dışişleri ve Göç Bakanı Abdullah Bou Habib, Halk Sağlığı Bakanı Firas Al-Abyad’ın bulunduğu hükümette, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amin Salam, Enerji ve Su Bakanı Walid Fayyad, Adalet Bakanı Henri Khoury.

Mikati ise Lübnan’da 13 ay içinde hükümetin kurulmasının beklendiğini söyledi.

Antonio Guterres: 2 numaralı krizde Lübnan'da hükümet kurmak çok önemli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu