Gündem

Ankara’daki laf atma cinayetinde çıkan raporla 1 kişiye tahliye verildi

Konuştuğu iddia edilen kızın sevgilisi ve arkadaşları tarafından dövülerek öldürülen 22 yaşındaki Hasan Bağcı’nın ölümünün ardından bir kişi serbest bırakıldı.

Ankara'da hakaret cinayeti iddiasıyla 1 kişi serbest bırakıldı

22 yaşındaki Hasan Bağcı, geçen yıl 20 Ağustos’ta Ankara ı Batıkent Ali Dinçer Parkı’nda arkadaşlarıyla otururken, B.Ö. Kıza adıyla yalan söyledi.

B.Ö.’nün ardından tartışma çıktı. durumu Cüneyt Yıldırım’ın sevgilisine anlattı.

Parkta Bağcı ve arkadaşları ile Yıldırım ve arkadaşları arasında başlayan tartışma 700 metre ötedeki boş bir alanda devam etti.

BİLİNMEYEN SAVAŞ

Kalabalığın içinde bulunan Bağcı tekmelenip dövüldü. Gruptan kaçıp kaçan Bağcı, kendisini 300 metre öteden yakalayan Gıldırım tarafından tekrar tekmelenip dövüldü.

Arkadaşı onu almaya çalışan Bağcı da yabancılar tarafından dövüldü. Dayaklarda ağır yaralanan Bağcı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. ama 2 gün sonra öldü.

Ankara'da küfür cinayeti raporuyla 1'i serbest kaldı #1

10 KİŞİDE VAKA

Hasan Bağcı’nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, 3 ayrı noktada çatışmaya katıldığı tespit edilen onlarca kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında olaylarla ilgili olduğu tespit edilen 20 kişi adliyeye sevk edildi.

Bu kişilerden 10’u serbest bırakılırken, Cüneyt Yıldırım, Bünyamin Yıkılmaz, Berat Yılmaz Gündoğan, Burak Kurt, Emre Hoş, Okan demzdem, Olgu Dağınık, Ufuk Berke Çakır, Umut Aramaz ve Ümit Özcan mahkemece beraat etti. 10 kişi hakkında “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara'da 2 kişi küfür ihbarı ile 1 kişi serbest bırakıldı

İLK DURUŞMADA 8 YARGIDA TAHLİYE

Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıkların tamamının savunmaları alındı. Ayrıca Adli Tıp raporu da dosyada yer aldı. Rapora göre Hasan Bağcı, aldığı darbeler sonucu beyin kanaması, akciğer dokusu basısı ve komplikasyonlar sonucu yaşamını yitirdi.

Sanık ve tanıkların ifadelerinin ardından 2014 yılında polisle girdiği çatışmada öldürülen suç örgütü lideri Bülent Aramaz’ın oğlu Umut Aramaz’ın da aralarında bulunduğu 8 sanık tahliye edildi. Tutukluluk halinin devamına karar verildi. Cüneyt Yıldırım ve Bünyamin Yıkılmaz’ın çok sayıda sanık ve tanık Mustafa Ç. ölümcül darbeyi Bağcı’ya indirdiğini iddia etti.

GÖRÜNTÜLER KANIT OLARAK VERİLMİŞTİR

İkinci duruşmada tutuklu sanık Bünyamin Yıkılmaz’ın avukatları, Hasan Bağcı’nın bayıldığı üçüncü sahnede iş yeri güvenlik kamerası görüntülerini delil olarak mahkemeye sundu. Avukatlar, müvekkilleri Yıkılmaz’ın planlara göre Bağcı’ya vurmadığını, hatta yaklaşmadığını iddia etti.

Mahkeme, olay mahallinin son görüntülerinde Hasan Bağcı’yı kimin vurduğunun belirlenmesi için görüntülerin dosyanın tamamıyla birlikte incelenmek üzere bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Ayrıca tanık Mustafa Ç’nin yeniden dinlenmesine karar verildi.

Ankara'da dine küfür cinayeti ihbarı ile 1 kişi serbest kaldı #3

SANIKLAR BİRBİRİNE GİRDİ

Davanın önceki gün görülen üçüncü duruşmasında mahkeme heyeti, talep edilen bilirkişiliğin dava dosyasında yer aldığını belirterek, sanıklara ve avukatlarına söz verdi. Tutuksuz sanıklardan bazıları, çelişkili ifadeleri nedeniyle mahkemeden ve diğer avukatlardan gelen sorulara yanıt olarak ifadelerini değiştirdi. Sanıklardan bazıları birbirini suçlarken, duruşmada yaşanan gerginlik yemek molasında tartışmaya neden oldu. Çatışma nedeniyle adliye koridorları karışırken, güvenlik ve polis ekipleri çatışmayı ayırdıktan sonra duruşma salonu önünde yoğun güvenlik önlemi aldı.

16 AY SONRA MARUZ KALMA İLE TAHLİYE

Aranın ardından tanık Mustafa Ç., Hasan Bağcı’nın ölümüyle ilgili olarak tutuklu zanlıları suçlayarak yeniden dinlendi. Tanık eski ifadesini tekrarlayarak sanıklar Yıkılmaz ve Yıldırım’ın Bağcı’yı dövdüklerini söyledi.

Tanık ve sanıkların dinlenmesinin ardından jüri, bilirkişiye göre 2 kişiyle birlikte araca dönerek olay yerinden ayrıldı. Rapora göre, 16 ay tutuklu kalan sanık Bünyamin Yıkılmaz, kefaletle serbest bırakıldı. B.Ö.’nün sevgilisi Cüneyt Yıldırım

Ankara'da küfür ihbarı ile 1 kişi serbest bırakıldı #4

Ankara'da cinayet ihbarıyla 1 kişi serbest bırakıldı #5

Ankara'da küfür ihbarı ile 1 kişi serbest bırakıldı #6

Ankara'da dine hakaret cinayetiyle ilgili olarak 1 kişi serbest bırakıldı #7

Ankara'da dine hakaret cinayetiyle ilgili 1 kişi serbest bırakıldı #8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu