Sağlık

Ankara’da yaşayan aile SMA’lı oğulları için yardım istiyor

2.5 ve 1.5 yaşlarındaki iki oğlunu 2 yıl arayla SMA nedeniyle kaybeden çift, üçüncü çocukları 13 aylık Murat için aynı acıyı yaşamak istemiyor. Aile oğulları için destek bekliyor.

Ankara'da yaşayan bir aile oğulları için SMA hastası için yardım arıyor

Iğdır’ın merkezinde yaşayan Sakine ve Yaşar Koç çifti, 2015 yılında 2,5 yaşındaki oğulları Muhammet’i, 2017 yılında ise 1,5 yaşındaki oğulları τοbrahim’i Spinal Musküler Atrofi (SMA) nedeniyle kaybetti.

Hayatını kaybeden 2 çocuğunun acıları henüz dinmezken, Murat çiftinin 13 aylık bebeğine bir yıl önce SMA teşhisi kondu.

Aile, 4 ay önce Iğdır’da tedavi imkanı olmadığı gerekçesiyle Ankara’ya taşınmış ve Murat’ı yaşatmak için yardım kampanyası başlatmıştı.

HENÜZ YARI 2 MİLYON 250 BİN DOLAR BİLE TOPLANAMADI

Birçok ünlü sosyal medyada kampanyaya destek verirken, 100’e yakın kişi kampanya için gönüllü oldu.

Ancak Murat’ın tedavisi için gereken 2,2 milyon doların yüzde 42’si toplanabilir.

Ankara'da yaşayan bir aile, SMA #1 olan oğulları için yardım istiyor

“ZAMANLA SAVAŞIYORUZ”

Sakine Koç, oğlunun bir an önce tedavi edilmesini istedi, “Murat ölümcül bir hastalığa yakalanmış. Iğdır’da tedavi seçeneği olmadığı için Ankara’ya taşınmak zorunda kaldık. 4 aydır Ankara’dayız. Murat için kampanya başlattık ama kampanyamız yavaş ilerliyor. 42 Yüz kampanyamızda Murat hastalığı çok hızlı ilerliyor bir an önce bu tedaviye ulaşması lazım bunun için kardeşlerimizden destek bekliyoruz 12 kilo Murat 8.5 kilo 13 aylık . Zamanla savaşırız. Aksi takdirde Murat’ın hayatı kir olur. . ” dedi.

Ankara'da yaşayan bir aile oğulları için SMA #2'den yardım istiyor

“MURA’yı KAYBETME KORKUSU YAŞIYORUM”

Koç, Murat’ı kaybetme korkusuyla yaşadığını söyledi. “En büyük oğlum 2,5 yaşında, en küçük oğlum ise 1,5 yaşında vefat etti. Daha önce bu hastalığı bilmiyorduk. Ama şimdi tedavisi var. Maliyeti çok yüksek, alamıyoruz. Aldık. Türkiye’de iğnenin 5. dozu 6. doz için başvurduk.Bu ilaç sadece hastalığın seyrini yavaşlatıyor ama hastalık aynı ilerliyor.Murat’ın vücudu gevşemeye başladı.Gün içinde gözlerimi açtığımda tedavi, Murat’ı kaybedeceğim korkusuyla yaşıyorum.Oğlumun tedavisi var.Ve bu ilaç oğlumun hakkı.Milletimiz sayesinde %40’a ulaştık.Milletimiz sayesinde %100’e ulaştık. dedi.

Ankara'da yaşayan bir aile oğulları için SMA #3'lü yardım istiyor

“BİZİM YERİMİZE HERKES KENDİNİ KOYACAK”

Yaşar Koç, kampanyada ilerleme kaydedilmediğini belirtti. “Çocuğumun fizik tedavi görmesi için Ankara’ya taşındık. Oğlumuz için kampanya yürütüyoruz. 11 aydır bu sürecin içerisindeyiz. Kampanyamız diğer bebeklere göre hiç ilerlemedi. Yüzde 42’ye ulaştık. Onlar sayesinde yüzde 100 olmak istiyoruz. Çünkü Murat’ın kaybedecek vakti yok. Şu anda 100 bin kişiye ulaşırsak 100 bin kişi 100 lira verirse Murat’ın kampanyası bugün biter. yarın ilaç. Tek istediğim herkesin yerimizi alması. Bizim için çok zor. Tek isteğimiz devletin ve milletimizin ona sahip çıkması.” dedi.

Ankara'da yaşayan bir aile oğulları için SMA #4'ten yardım istiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu