Gündem

Ankara’da obez köpek Paşa, 30 kilo verdi

Fazla kiloları nedeniyle tedavi gören Golden Retriever “Paşa” köpeği, fizik tedavi, rehabilitasyon, yüzme ve elektroterapi yöntemleriyle 30 kilo vererek 55 kilodan 24 kiloya düştü.

Obez köpek Pasha Ankara'da 30 kilo verdi

Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Ahlatlıbel semtinde yaşayan iş adamı Hatice Ayvaz, 6 yıl önce Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde geçirdiği trafik kazasında yaralanan ‘Golden Retriever’ köpeğini tedavi ederek sahiplendi.

Hatice Ayvaz, “Paşa” adını verdiği köpeğin zamanla çok kilo aldığını fark etti.

Ayvaz, düzensiz ve aşırı beslenme ve hormonal sorunlar nedeniyle 55 kilo olan ve 3 yıl önce veteriner kliniğine fizik tedavi ve rehabilitasyon için yürümekte zorlanan Paşa’ya gitti.

DÜZENLİ EGZERSİZ BAŞLIYOR

Tiroidinde sorun olduğu tespit edilen köpek, veteriner gözetiminde tedavi altına alındı.

Sınavların ardından egzersiz terapisi verilen Pasha’ya özel gereksinimli kişiler için koşu bandında ve pistte günlük yürüyüş egzersizleri verildi.

30 KİLO KAYBI

Onu dışarı çıkaran ve dışarı çıkan paslar. Fizyoterapi, rehabilitasyon, yüzme ve elektroterapi yöntemleriyle 55 kilodan 24 kiloya düştü.

Veteriner Teknisyen ve Fizyoterapist Yağmur Denli, ağır kedi ve köpeklerin onları kilo vermek için getirdiğini söyledi. Kilo hem sağlıklarını hem de hareketlerini kısıtladığı için sağlıklı bir şekilde kilo vermelerini, kas yapılarını güçlendirmelerini ve sosyalleşmelerini sağlıyoruz.”‘ dedi.

Ankara’da obez Paşa köpeği 30 kilo verdi VİDEO

Ankara'da obez Paşa köpeği 30 kilo verdi #1

“YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ”

Veteriner Bahri Terzi, Paşa’nın kilo nedeniyle kalça çıkıklığı ve bel fıtığı olduğunu söyledi. “İlerlemiş yaşı nedeniyle herhangi bir ameliyata giremedik. Fizik tedavi ve egzersize gittik. Ayrıca tıbbi tedavi gördü. Kaslarını güçlendirmek için elektroterapi uygulanıyor. Bu süre zarfında çok yol kat ettik. yaşam kalitesi Paşa şanslı.O bir köpek.Sahibiydi, bu yüzden durumu fark edip kliniğe getirebildi.Sokakta yaşayan ve çok düşük ile hayatını kaybeden köpekler de var. “Hayvanlar kilolu. İnsanlarda obezite gibi bir hastalık olarak görmüyorlar. Şirin buluyorlar. Buraya gelenler çok şirin.” Obezitenin bir sağlık sorunu olduğunu hastalarımıza anlatıyoruz. Pasha artık daha iyi durumda. geldiği zamandan daha şekillendi.” . dedi.

Ankara'da obez Paşa köpeği 30 kilo verdi #2

Obez Paşa köpeği Ankara'da 30 kilo verdi #3

Obez köpek Paşa Ankara'da 30 kilo verdi #4

Obez Paşa köpeği Ankara'da 30 kilo verdi #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu