Sağlık

Ankara’da aşısız yoğun bakım hastasının pişmanlığı

Kronik romatoid artritli ve hastalığına olumsuz etkileri nedeniyle aşı olmayan 50 yaşındaki koronavirüs hastası, “Ölümü kendi gözlerimle gördüm, keşke aşı olsaydım” dedi.

Ankara'da aşısız yoğun bakım hastasının yası

Ankara’da yaşayan ve kronik romatoid artrit hastası olan Necla Aktaş (50), olumsuz etki yapacağını düşünerek koronavirüs aşısını yaptırmadı.

Doktoruyla görüşmeyi erteleyen ve aşı konusunda kararsız kalan Aktaş, 15 gün önce koronavirüse yakalandı.

YOĞUN BAKIMA ALINDI

Tedavi gördüğü Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlığı bozulan Aktaş, yoğun bakıma kaldırıldı.

Ankara’da aşısız yoğun bakım hastasının pişmanlığı VİDEO

“BURADA UYUMAK ÇOK ZOR”

Eşi ve çocukları da aşı olmalarına rağmen aşı olmalarına rağmen Aktaş yoğun bakımda aşı için çağrıda bulundu.

Necla Aktaş, Hep ‘Hastalığım var düşüneyim, kaparım’ dedim ve virüs kaptığım ortaya çıktı. Ben aşının destekçisiydim ama aşıyı erteledim. Henüz aşı olmamış aşı olmalı, burada uyumak zor.

“ÖLÜMÜ AŞI YAPILMAKTAN UZAK GÖZLERİYLE GÖRÜYORUM”

Han “Ölümü kendi gözlerimle gördüm” derler. Öyle gittim, döndüm. Keşke aşı olsaydım. Acı sonsuzdu. Nefes almak için hayatını verirsin. “Keşke bir nefes alabilsem” dedim. “Eğer aşı olsaydım bu kadar acı çekmezdim, evden uzaklaşmazdım, eşimden ve çocuklarımı boşamazdım.” dedi.

Ankara'da aşısız yoğun bakım hastasının acısı #1

“DURUM İYİ”

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Hülya Başar ise hastasına tereddüt ettiği için aşı yapılmadığını söyledi. “Hastamız ilk geldiğinde solunum sıkıntısı çok belirgindi. Makineyle oksijen vererek destek olmak zorunda kaldık. Tedavimize yanıt verdi. Şu an genel durumu iyi ve iyileştiğini biliyor ve çok güzel mesajlar veriyor. aşı olmayanlar.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu