Gündem

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum

BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Trump döneminde Taliban ile müzakerelere tepki gösterdi. Jolie, aklının genç Afganlarda olduğunu söyledi.

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum

Afganistan’a dikkat çekmek için Instagram hesabı açan Amerikalı aktris Angelina Jolie, Taliban’ın iktidarı ele geçirmesinin ardından ortaya çıkan görüntüyü değerlendirdi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) İyi Niyet Elçisi olan Jolie, Afganistan’daki gelişmeler için kendisine teşekkür etti. “Siyasi başarısızlığın bir örneği.” yorum yaptı.

AÇIKLAMA “GENÇ AFGANLARI DÜŞÜNÜYORUM”

Jolie, Alman Welt am Sonntag gazetesine verdiği röportajda, “İşe mi yoksa okula mı gidemeyeceğini bilmeyen tüm kadınları ve kızları düşünüyorum. Özgürlüklerini kaybedeceklerinden endişe eden genç Afganları düşünüyorum.” ifadeleri kullandı.

“ULUSLARARASI SİSTEM İSTASYONU”

Afganistan’da olanlar için “Uluslararası sistemin çöküşü anlamına geliyor.” Jolie, insanların 20 yıl öncesine göre daha kötü bir durumla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Angelina Jolie: Afganları Düşünmek # 1

TALİBAN İLE MÜZAKERELERE TEPKİ

Öte yandan, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Katar’ın başkenti Doha’da Taliban ile yapılan müzakerelere tepki gösteren Angelina Jolie, şöyle konuştu:

“ABD, Afgan sivil toplumunun ve kadınların tamamen dışlandığı müzakerelere asla dahil olmamalıydı.”

Angelina Jolie: 2 numaralı Afganları düşünüyorum

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum # 3

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum # 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu