Gündem

Angela Merkel, son mitingine veliahtı için çıktı

Laskett son mitingine memleketi Merkel’de gitti. Almanya’nın bir göç ülkesi olduğunu belirten Laschet, Türk bilim adamları Şahin ve Türeci’yi örnek verdi.

Angela Merkel, varisi için son mitingine gitti

Almanya’da halk 26 Eylül Pazar günü sandık başına gidiyor.

Şansölye Angela Merkel’in 16 yıllık görev süresinin ardından Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) başkan adayı Armin Laschet, yeni dönemin Merkel’siz oylanacağı seçimlerde son mitingini gerçekleştirdi. .

LASSET HOMELAND’DA SON KİRALIK

Şansölye Merkel, seçimden bir gün önce Lasquet’in doğum yeri olan Aachen’de düzenlenen mitinge de katıldı.

Aynı zamanda Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletinin başbakanı olan Laskett, yarın yapılacak seçimlerde Almanya’nın yeni şansölyesi olmak istediğini söyledi ve vatandaşlarına verdiği sözleri anlattı.

UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TÜRECİ ÖRNEĞİ

Laskett, Almanya’nın kendilerini güçlendiren bir göç ülkesi olduğunu vurguladı.

“Uğur Şahinler ve lemzlem Türeciler ülkemize geldiği için mutluyuz. Uğur Şahin’in babası Almanya’ya gelirken yanında 4 yaşındaki oğlunu da getirmişti. Okulda Almanca öğreniyor. Anaokulundan, ilkokuldan sonra, lise “Köln’deydi. Üniversiteye hazırlandı ve üniversiteden mezun oldu. Ve şimdi tüm dünyaya bir aşı buldu.” dedi.

Angela Merkel, 1 numaralı varisi için yaptığı son toplantıya katıldı

“ALMANYA’NIN BU FARKI İHTİYACI VAR”

Laschet, AfD üyeleri de dahil olmak üzere bazı kişiler bu çocuklara ‘Sen buraya ait değilsin, senin dinin buraya ait değil, istediğin bu ülkede’ diyorlar. Almanya’nın bu çeşitliliğe ihtiyacı var.” ifadeleri kullandı.

“ÜÇ BİRLİK ÜLKEDE FAYDA SAĞLAMAZ”

Yarın sandıkta CDU’ya ve kendisine oy vermek isteyen Laskett, üçlü koalisyon hayal eden diğer partilerin ülkeye fayda sağlamayacağını söyledi.

Angela Merkel, 2 numaralı varisi için yaptığı son toplantıya katıldı

MERKEL LASCHET İÇİN VASH İSTİYOR

Burtscheid semtindeki evinin yakınındaki meydanı dolduran yurttaşlarına seslenen Laschet, başbakan seçilirse yerine getirmek istediği sözleri açıkladı.

Merkel ise partisinin yerine aday gösterdiği CDU Başkanı Laskett için oy çağrısında bulundu.

Angela Merkel, varisi # 3 için yaptığı son toplantısında ortaya çıktı

“AVRUPA’DA BUNU İSTEMİYORUZ”

16 yaşındaki başbakana veda edecek olan ve bir daha aday olmayacak olan Merkel, yeni yönetimin yeni dönemde sosyal sistemi daha da güçlendireceğini söyledi.

merkel, “Ailelere destek olacağız, bakıma muhtaçlara destek olacağız. Salgın döneminde sağlık sisteminin ne kadar önemli olduğunu gördük. Sağlık sektöründe çalışanların adil ücret almaları için işe hazırlıklı çalışmalılar. “Ve paylaşmak madalyonun iki yüzüdür. Sadece paylaşmak ve paylaşmak borca ​​yol açar, biz bunu Avrupa’da istemiyoruz.” ifadeleri kullandı.

Angela Merkel, varisi # 4 için yaptığı son toplantıya katıldı

Angela Merkel, varisi # 5 için yaptığı son toplantıya katıldı

Angela Merkel, varisi # 6 için yaptığı son toplantıya katıldı

Angela Merkel, varisi #7 için yaptığı son toplantıya katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu