Sağlık

Ameliyatsız obezite tedavisi: Yutulabilir mide balonu

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Taner Akyol, yutulan mide balonu yöntemiyle sağlık sorunlarından kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Obezitenin ameliyatsız tedavisi: Mide balonunun yutulması

Obezite ile mücadelede yeni teknikler hastalara umut vermeye devam ediyor. Son zamanlarda ameliyatsız yöntemler birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Bunlardan biri de mide balonu yutma yöntemidir.

Mide balonunun yutulma yöntemi hakkında bilgi veren gastroenterolog Uzm. Dr. Taner Akyol, kullanılan yöntemin sadece mide balonu yerleştirme olmadığını, uzmanlar tarafından desteklenen bir yaşam programı olduğunu belirtti.

Obezitenin ameliyatsız tedavisi: Mide balonu yutulabilir #1

MİDE BALONU HİSSELİ BİR TAT VERİR

εκφρ. Dr. Taner Akyol, “Kilo vermek ve sağlıklı alışkanlıklar edinmek için yaşam tarzı değişikliklerinizde size destek olmak üzere tasarlanmış 6 aşamalı 6 aylık bir tedavi paketi olan bu program, yeni diyet ve yaşam tarzınızda size yardımcı olmak ve bir “olmak” için tasarlanmış yutma mide balonunu içermektedir. açlığına çare ol.” Yutulan mide balonu, diğer mide balonları gibi anestezi, ameliyat veya endoskopi gerektirmeden kapsül ilaç olarak su ile yutularak mideye gönderilir. bilgileri verdi.

εκφρ. Dr. Taner Akyol, Uyku apnesi, uyku apnesi, felç, kalp hastalığı, anormal lipid profili, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, pankreatit, adet düzensizlikleri, kısırlık, artrit, damar iltihabı, zatürre, zatürre. “Meme, rahim, kolon, yemek borusu, pankreas, böbrek, prostat kanseri, karaciğer hastalığı. Karaciğer yağlanması, siroz, safra taşı gibi birçok hastalığa neden olabilir.” ifadeleri kullandı.

Mide balonunun tokluğu (doygunluğu) artırarak, mide boşalmasını geciktirerek ve her öğünde tüketilen besin miktarını azaltarak kilo kaybına neden olabileceğine dikkat çeken Uzman Dr. Akyol, “Tokluk hissi yaratarak, nöbetleri azaltarak ve yiyecekleri midede daha uzun süre tutarak atıştırma isteğinde azalma oluyor. Geçici balon, geçici kilo kaybı anlamına gelmez. 509 hastada yapılan bir klinik çalışma, yutulan bir mide balonunun kullanımından kaynaklanan ortalama kilo kaybının yüzde 95’inin sonraki 12 ay boyunca korunduğunu gösterdi. dedi.

Obezitenin ameliyatsız tedavisi: Mide balonu yuttu #2

HEDEF YAŞAM TARZINIZI DEĞİŞTİRMEK

Uzm, mide balonunun işlem sırasında doğal olarak yutulduğunu ve yaklaşık dört ay içinde vücuttan doğal olarak atıldığını ifade etti. Dr. Taner Akyol, “Yaklaşık 16 hafta sonra balon boşaltma valfi balonu otomatik olarak boşaltacaktır. Daha sonra tuvalete gittiğinizde balon kendiliğinden çıkacaktır. Mide balonu yutma programı ile yaklaşık 16 hafta sonra hastalar ortalama 10-15 kilo ve vücut ağırlıklarının yüzde 10-15’ini kaybederler. Program boyunca doktorunuzdan ve diyetisyeninizden sürekli destek alacaksınız. Fazla kilonun sağlığınız, görünümünüz veya duygularınız üzerindeki etkileriyle uğraşırken hedefleriniz konusunda net olun. Neye ulaşmak istediğinizi belirleyin. Bu, en sevdiğiniz elbiseyle eşleşmek, diz ağrısını azaltmak veya tip 2 diyabet gibi durumları tedavi etmek için kullanılan ilaç sayısını azaltmak olabilir. konuşmasını bitirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu