Ekonomi

Ağrı’da 150 damızlık koç yetiştiricilere dağıtıldı

Ağrı’da “5 yılda 750 bin koyun” projesi kapsamında hayvancılığı geliştirme çalışmaları kapsamında 50 yetiştiriciye hibe yoluyla 150 damızlık koç dağıtıldı.

Ağrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı

Türkiye hayvancılık politikasını sürdürürken bir yandan da projeler üretmekte ve zaman zaman üreticilere sübvansiyonlar vermektedir.

Ağrı’da hayvancılığın geliştirilmesini hedefleyen bu proje kapsamında yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı.

“5 YILDA 750 BİN TANITIM”

Ağrı’da, “5 yılda 750 bin koyun projesi” Kapsam dahilinde vatandaşlara dağıtılan koyunların yanı sıra Ağrı Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği tarafından damızlık koç dağıtıldı. Vatandaşların taleplerinin değerlendirilmesinin ardından Halkın elinde Hayvancılık Programı ile desteklenerek 50 yetiştiriciye 150 damızlık koç dağıtıldı.

Ağrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı #1

“ÇİFTÇİLERİMİZE YAKLAŞIK 20 BİN MAÇ PROJESİ DAĞITTIK”

Damızlık koç dağıtım programına katılan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin, 5 yılda 750 bin koyun olmak üzere projenin önemli ayaklarından birinin koç ihtiyaçlarının karşılanması olduğunu söyledi. Şu anda bu proje kapsamında çiftçilerimize yaklaşık 20 bin damızlık koyun dağıttık. Bu projenin bir diğer önemli ayağı da koyun ve keçi dağıtımı yaptığımız firmaların antrenörlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bu kapsamda Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Derneğimiz büyük sorumluluk aldı. Özellikle projede destek verdiğimiz yapımcılara koçluk vermeye başladık. Bugün 50 çiftçiye 3 koç dağıtacağız. “ açıklamalar yaptı.

Ağrı VİDEO’sunda yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı

Ağrı 2'de yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldıAğrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı #3

Ağrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu