Gündem

Adıyaman’da bebeğini gömerek mezarlığa bırakan annenin ifadesi

Lise öğrencileri tarafından diri diri defnedilen ve son anda kurtarılan bebeğin annesi ve anneannesi, ifadelerinde bebeği öldürmeye niyetleri olmadığını ve bebeğin yüzünü açıkta bıraktıklarını söyledi.

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi

Adıyaman’da yaşanan kanama olayının detayları görülmeye devam ediyor.

Şehirdeki Eski Şehir Mezarlığı’nda 17 yaşındaki annesi Gülçin E. ve anneannesi ülkü E. tarafından diri diri toprağa gömülen birkaç günlük bebek, bir grup lise öğrencisi tarafından bulunarak götürüldü. yeraltına alındıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Hemşirelerin Fatma adını verdiği bebek, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Adıyaman’da mezara diri diri gömülen bebeği öğrenciler buldu VİDEO

ANNE VE BENEYE tutuklandı

Bebeğini mezara diri diri gömen 17 yaşındaki anne Gülçin E. ile anneanne Ülkü E., Asayiş Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadeleri tamamlanan her iki şahıs da Adıyaman Adliyesi’ne götürülerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkemenin kararına karşı çıkan savcılık, anne ve babaannenin tutuklanmasını talep ederken, erkekler polis tarafından yeniden tutuklanarak Adıyaman Adliyesi’ne götürüldü.

Hakim karşısına çıkarılan her iki şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #1

BİRİ KİMLİĞİYLE KAYIT YAPILMIŞLAR

Tutuklanan bebeğin annesi Gülçin E. ile γιαlkü E.’nin anneannesinin doğum yapmadan önce başkasının kimliğiyle Ad Hospitalyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiği ve başkasının kimliğiyle hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı. .

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #2

İFADELER AÇIKLANDI

Vatandaşların olayla ilgili verdiği ifadelerde, bebeği birilerinin alması için mezarlığa bıraktıklarını söyledikleri öğrenildi.

Gülçin E.’nin kızının hamile olduğunu ve hamileliğin 7. ayında durumu öğrendiğini söyleyen Klkü E., tanımadığı bir kişiyle uzun süren bir arkadaşlıktan sonra hamile kaldığını ve şüphelenmediğini söyledi. kızı bu hamilelik sırasında kimseyle birlikte olmaz.

Klkü E., 22 Eylül’de kızımın ağrısının ardından daha önce tanıdığı ND isimli bir kadının kimliğini öğrendiğini ve bu kimliklerle Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğini söyledi.

Ülkü E.’nin ND kimliğiyle hastaneye girdiğini ve Gülçin E’nin hemşirelerin Fatma adını verdiği kızını doğurduğunu ve bu kimlik bilgileriyle 24 Eylül Cuma günü hastaneden taburcu edildiğini söyledi.

Bu durumu kimseye anlatamayacaklarını düşünen Klkü E., Gülçin E’nin kızına bir şey olur korkusuyla bebeği Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim etmek istediler, ancak bebeği içeride bırakamayacaklarını anladılar. çünkü kızı 17 yaşındaydı ve resmi olarak evli değildi, başkası bulabilsin diye. Bebeği mezarlığa bıraktıklarını söyledi.

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #3

“AMACIMIZ ÖLDÜRMEK DEĞİL, YÜZ AÇMAYA ÇIKTIK”

Bir mezar kazıp bebeği orada bıraktıkları Ülkü E. ve Gülçin E., bebeğin nefes alması için üzerine toprak serperek, yola çıktıktan sonra bile bebeğin yüzünün açık olup olmadığını uzaktan gözlemledi. bebeği, başka birinin alıp almadığını görmek için, oldukları yerden ayrılıp eve döndüler. ortaya çıktı.

Anne ve kızının, çocuğu öldürmek için orada bırakmadıklarını, olası tepki ve zarardan korktukları için bebeği mezarlığa bıraktıklarını ve bundan büyük üzüntü duyduklarını öğrenin.

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #4

“Babam ve ağabeyim beni öldürdü”

Bebeği öldürmek için mezarlığa bırakmadıklarını söyleyen Gülçin E.’nin annesi, çocuğun babasının çocuğu kabul etmediğini ve hamile olduğunu çok geç öğrendiğini söyledi.

Gülçin E., durumu öğrenirlerse babası ve kardeşlerinin kendisini öldürebileceklerini, bu nedenle bebeği bulunup başkaları tarafından alınması için mezarlığa bıraktıklarını söyledi.

BEBEK KORUNACAK

Soruşturma devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince durumu yakından izlenen Fatma bebek, tedavisinin tamamlanmasının ardından koruma altına alınacak.

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #5

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #6

Adıyaman'da bebeğini gömüp mezarlığa bırakan annenin ifadesi #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu