Teknoloji

ABD’de Tesla’nın sürücü koltuğundaki köpek gündem oldu

Teksas eyaletinde hareket halindeki bir Tesla aracının sürücü koltuğunda tek başına oturan bir köpeğin fotoğrafları sosyal medyada viral oldu.

Tesla sürücüsünün yerine köpek ABD'de gündem oldu

ABD’nin Teksas eyaletinde otopilot fonksiyonlu Tesla aracının sürücü koltuğunda tek başına oturan köpek sosyal medya gündeminde bulundu.

Tesla sürücüsü konumundaki köpek ABD’de gündem oldu VİDEO

Seyirci ikiye bölündü

Videoyu kaydeden Blake Missick, “Bu gerçekten çılgınca! Arabada kimseyi göremiyorum. Böyle bir şey yasal mı?” Şaşkınlığını olaydan gizleyemedi.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından kullanıcılar ikiye bölündü ve bazı kullanıcılar görüntünün harika olduğunu ve özellikle takipçi kazanmak için kaydedildiğini söyledi.

Tesla sürücüsü konumundaki köpek ABD'de gündem oldu #1

GÖRÜNTÜLERİN KURGU OLMASI TAVSİYE EDİLİR

Geçmişte Missick’in bu tür görüntüleri paylaşmış olması, Tesla otopilotunun 30 saniye içerisinde direksiyona dokunmayı istemesi ve 29 saniyelik videonun çekilmiş olması bu olasılığı daha da artırdı.

Missick görüntünün fantezi olduğunu iddia ediyor, “Hayır, bu benim işim değil. Ama keşke Tesla’lı birini tanısaydım, bu harika olurdu.” o cevapladı.

BENZER BİR OLAYDAN SONRA UYARI OLDU

Öte yandan geçen yıl yaşanan bir olayda bir TikTok kullanıcısı, aracının arka koltuğuna yatak kurmuş ve araç otopilot kontrolündeyken uyuyakalmıştı.

Görüntüler tepkilere neden oldu ve basında otonom sürüşe bu kadar güvenmemeleri gerektiği haberi yayıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu