Gündem

ABD’de kaçırdığı uçağa alınmayan kadın bomba ihbarında bulundu

Florida havaalanında kaçırdığı uçağa binmeyen Marina Verbicki, polise bomba ihbarında bulundu. Sahte raporla cezaevine gönderilen kadın, 10 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı.

ABD'de kaybettiği uçağa binmeyen kadın bomba ihbarında bulundu

ABD’de kaçırılan uçak Marina Verbicki Hareketinin bedeli ağır oldu.

46 yaşındaki Verbicki, oğlu ve kocasıyla birlikte yaşadığı Chicago’ya uçmak için Florida’daki Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı’na uçtu. Aile, uçağın kalkacağı çıkış kapısına vardığında vakit geç olmuştu. JetBlue çalışanları, uçağın kalkmak üzere olduğunu, uçağa binme saatinin geçtiğini, bu nedenle uçamadıklarını söyledi.

ABD'de kaybettiği uçağa binmeyen kadın bomba ihbarı yaptı #1

HAVA GEÇMEDİĞİNDE BOMBA GÜNCELLENDİ

Verbicki önce oğlunun bir gün sonra teste tabi tutulduğuna ve uçmaları gerektiğine ikna etmeye çalıştı, ancak hedefine ulaşamadı. Uçağın pistte hareket ettiğini görünce bavulunda bomba olduğunu söyledi.

Polisin yaptığı açıklamaya göre Verbicki orada tutuklandı, uçak kaldırıldı. Tüm yolcular tahliye edildi ve bomba grupları arandı. Verbicki’nin bavulunda bomba olmadığı ve bunu uçağa bindirilmediğinde öfkesinden yaptığı anlaşıldı.

ABD'de kaybettiği uçağa binmeyen kadın 2 numaralı bombayı ihbar etti

CEZAEVİNDEN KALDI VE 10 BİN DOLAR ÖDEME

Verbicki’nin asılsız bomba tehdidinde bulunduğu için Merkez Hapishanesine konulduğu ve 10.000 dolar kefalet ödedikten sonra serbest bırakıldığı bildirildi. Davanın görüleceği Florida mahkemesindeki hakim, Verbicki’nin sabıka kaydının olup olmadığının tespiti için rapor istedi.

Bu, aynı havaalanında üç ay içinde yapılan ikinci yalan haber. Temmuz ayında, Kanadalı bir yolcu aşırı bagaj için ödeme yapmak konusunda yetkililerle tartıştı ve bir bomba ihbarı yaptı.

ABD yasalarına göre, asılsız bomba tehdidinde bulunanlar 15 yıla kadar hapis ve 10.000 ABD Doları (23 84.238) para cezasına çarptırılabilir.

ABD'de kaybettiği uçağa alınmayan kadın 3 numaralı bombayı ihbar etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu