Ekonomi

ABD’de gözler enflasyon verisinde

ABD’de bu hafta yakından izlenen bej kitap raporunun ardından gözler TÜFE verilerine bakan ekonomistler, Ağustos ayında ABD’de enflasyonun seyrek de olsa düşeceğini tahmin ediyor.

Gözler ABD enflasyon verilerinde

ABD’de bu hafta yakından izlenen bej defter raporunun ardından gözler Tüketici Fiyat Endeksi’ne (TÜFE) çevrilirken, ekonomistler ABD’de Ağustos ayında enflasyonun bir miktar düşeceğini tahmin ediyor.

EKONOMİK KEŞİFLER HİSSESİ

Koronavirüs salgınında Delta varyantının yayılmasının ekonomik toparlanmayı etkileyeceği endişeleri, Fed’in hafta içinde yayınladığı bej defter raporuna da yansıdı.

VARYANT DELTA’DAKİ ENGEL

Rapor, büyümenin Temmuz ayının başından Ağustos ayına kadar olan dönemde hafif yavaşlayarak ılımlı hale geldiğini belirtiyor. Ekonomik aktivitedeki yavaşlamanın bir nedeni olarak. Koronavirüs salgınında Delta varyantının yayılması nedeniyle çoğu alanda gıda, seyahat ve turizm sektörleri küçülüyordu.

Önümüzdeki hafta açıklama yapacak olan analistler, ekonomik toparlanmaya ilişkin risklere rağmen Fed yetkililerinin spontane duruşunun devam ettiğini belirterek, bu hafta New York Menkul Kıymetler Borsası’nda satış eğiliminin hakim olduğunu kaydetti. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Verilerin borsalarda oynaklığı artırabileceğini söyledi.

ABD enflasyon verilerinde 1 numarayı görüyor

ABD’DEKİ DİĞER TAKİPLER

13 Eylül’den başlayan haftanın veri takviminde Pazartesi hazine dengesi, Salı TÜFE, Çarşamba New York sanayi endeksi, sanayi üretimi ve kapasite kullanımı, perakende satışlar ve Perşembe günü Philadelphia Fed ve Michigan endeksi takip edecek. Cuma günü Tüketici Güven Endeksi verileri açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu