Gündem

ABD’de 44 yıldır su parkında esaret altında tutulan balina intihar etmeye çalıştı

ABD’de bir su temalı parkta 44 yıldır esir tutulan Kiska isimli balina intihara kalkıştı. Sosyal medyada yayılan videoyu görenler, Kiskas hakkında harekete geçerek suç duyurusunda bulundu.

44 yıldır su parkında tutulan balina intihara kalkıştı

44 yıldır ABD temalı su parkında tutulan Kiska isimli balinanın görüntülerini sosyal ağlarda görenlerin yüreği sızladı.

44 yıllık yaşamının çoğunu ABD’deki Marineland tema parkında geçirdi. “Eğlence dünyası” İntihar için yakalanan Kiska balinası intihara teşebbüs etti.

Sosyal medyaya sızan videoda sesli harf türlerine ait balinanın hapsedildiği beton tankın duvarlarına çarptığı görülüyor.

ABD su parkında 44 yıldır esir tutulan balina intihara kalkıştı VİDEO

SADECE YILLARDIR

Kiska, İzlanda kıyılarında yakalandığından beri hayatının ilk yıllarını esaret altında geçirdi. Yine de Kiska, kalan son arkadaşının başka bir tesise taşındığı 2011’den beri tamamen izole bir hayat yaşıyor.

DÜNYANIN EN KÜÇÜK YUVASI

Kiska’nın parktaki yaşam koşulları uzun yıllardır tartışılıyor. Hayvanın zihinsel ve fiziksel durumunun gözle görülür şekilde bozulmaya devam ettiği söyleniyor.

PARKIN ÖNCE KAPATILMASI İSTENDİ

Eski bir tema parkı eğitmeni olan Phil Demers, Temmuz ayında Kiska’nın beton tankın yüzeyine yakın yüzdüğünü ve depresyonda olduğunu söyleyen bir video yayınladı.

Kiskas’ta yardım isteyen eğitmen, tema parkının bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.

Aynı ay Animal Welfare Services tarafından yapılan bir inceleme, Marineland’de bakılan hayvanların düşük su kalitesinden kaynaklandığını tespit etti. “riskli” Yaşadığını doğrulamıştı. Tema parkı hakkında yasal şikayette bulunuldu.

ABD'de 44 yıldır su parkında tutsak tutulan balina intihara kalkıştı #1

“YASAL BİR İŞ OLDU”

Hayvan Adaleti Aktivist Grubu, “Ontario’da bir hayvana sadece fiziksel rahatsızlık ve acı vermek değil, aynı zamanda psikolojik sıkıntıya da neden olmak yasa dışıdır.” ifadeleri kullandı.

Yapılan açıklamada “Kiska’nın yeni videoları, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarının karşılanmadığına dair ciddi endişeler uyandırıyor. Devlet yetkililerini acil bir soruşturma başlatmaya ve Kiskas’a yardım etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyoruz.” söylendi.

“ÖLDÜRMEK İSTİYOR”

HAYKURDER, konuyla ilgili Twitter hesabından da paylaşım yaptı. “İnsanları eğlendirmek için 42 yıl beton bir tanka hapsedilen, 5 bebeği ve tüm arkadaşları hayatını kaybeden ve son 10 yıldır tek başına olan Kiska, intihara kalkıştı… Kafasını çarpmaya başlayan Kiska . duvarlarda, sonunda ruh sağlığını tamamen kaybetti. Ölmek istiyor! » yokuş aşağı.

ABD'de 44 yıldır su parkında mahsur kalan balina intihara kalkıştı #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu