Ekonomi

ABD ekonomisi yaz döneminde büyüme hızı yavaşladı

Fed tarafından yayınlanan raporda, ekonomik büyümenin Temmuz ve Ağustos ayları arasında ılımlı bir şekilde yavaşladığı belirtildi.

Amerikan ekonomisinin büyüme hızı yaz döneminde yavaşladı

ABD ekonomisinin mevcut durumuna ilişkin değerlendirmeleri içeren ABD Federal Rezervi (Fed) ve 12 şubeden yapılan analizlerle hazırlanmıştır. “Bej kitap” raporunun Ağustos sayısını yayınladı.

Fed raporu, ekonomik büyümenin Temmuz ve Ağustos ayları arasında ılımlı bir şekilde yavaşladığını söyledi.

DELTA’NIN ETKİSİ ALTINDA GIDA, SEYAHAT VE TURİZMDE AZALMA

Rapor, ekonomik aktivitedeki yavaşlamanın çoğu alanda gıda, seyahat ve turizm sektörlerindeki düşüşe bağlanabileceğini ve bunun büyük ölçüde delta varyantının koronavirüs salgınında yayılmasından kaynaklanan güvenlik endişelerini yansıttığını söylüyor.

Amerikan ekonomisinin büyüme hızı yazın yavaşladı #1

ARAÇ SATIŞI ZAYIFLIĞI

Rapor, büyümenin yavaşladığı veya gerilediği ekonominin diğer sektörlerinin arz ve işgücü sıkıntısı çekenler olduğunu belirtiyor.

Raporda, otomobil dışındaki perakende satışların büyümesinin bazı bölgelerde biraz yavaşladığı belirtildi.

Amerikan ekonomisinin büyüme hızı # 2 yazında yavaşladı

NÜFUS KALMA DEVAM EDİYOR

Fed raporunda“İleriye baktığımızda, çoğu bölgedeki işletmeler, devam eden arz kesintileri ve kaynak kıtlığı konusundaki yaygın endişelere rağmen, kısa vadeli görünüm konusunda iyimser kaldılar” dedi. bir değerlendirme yapıldı.

İstihdam artışının genel olarak tüm alanlarda raporlanmaya devam ettiğine dikkat çeken raporda, işçilere olan talebin artmaya devam ettiği, ancak tüm alanlarda istihdamı azaltan ve çoğu durumda ticari faaliyeti engelleyen genel bir işgücü sıkıntısı olduğu kaydedildi.

DELTA’nın çalışması yavaş

Raporda, bazı bölgelerde delta varyantındaki artış nedeniyle işe dönüşün ertelendiği ve bazı bölgelerde ücret artışlarının bildirildiği bildirildi.

Amerikan ekonomisinin büyüme hızı yaz döneminde yavaşladı #3

TEMEL GELİR SAĞLAMAK ZOR OLAN İŞLETMELER

Raporda, kaynak kıtlığının ve girdi fiyatları üzerindeki baskıların yaygınlaşmaya devam ettiği ve birçok şirketin çok yüksek fiyatlara rağmen temel girdileri sağlamada sorun yaşadığı belirtildi.

Fed raporu, bazı alanların şirketlerin önümüzdeki aylarda satış fiyatlarında önemli artışlar beklediğini bildirdiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu