Gündem

ABD, Afganistan’da DEAŞ militanı diye yanlış kişiyi öldürdü

Görüntülerde, Zemari Ahmadi’nin su taşımak için kullandığı konteynerlerin patlayıcı olduğu belirlendi. Amerikan yardımcısı Ahmedi insansız bir uçakla düzenlenen saldırıda öldü.

ABD, Afganistan’dan çıkış yolunda 29 Ağustos 2021’de başkent Kabil’de bir hava aracına çarptığını ve Kabil havaalanına saldırı düzenlediğini savundu.

ABD birliklerinin geri çekilmesi sırasında “havaalanındaki birlikleri korumak için” son hava saldırısında hedef alınan adam, DEAŞ Dövüşçü olmadığı kamera kayıtlarına geçti.

ÖLDÜRÜLDÜ AHMADİ HAKKINDA GERÇEK

New York Times, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında ABD’nin insansız hava aracıyla düzenlediği saldırının kayıtlarına ilişkin soruşturmasında, hedef alınan Zemari Ahmedi’nin öldürüldüğünü ortaya koydu. DEAŞÇalışmadığı ve iddiaya göre aracında patlayıcı taşımadığı sonucuna varmıştır.

ABD, Afganistan’da DEAŞ savaşçısı olarak yanlış bir kişiyi öldürdü VIDEO

BİZE YARDIM ÇALIŞANLARIN AYRILMASI

Soruşturmayı detaylandıran analiz yazısında, ABD askeri yetkililerinin saldırı aracını kullanan kişinin kimliğini bilmediklerini, ağır malzemenin 43 yaşında araca yüklendiğini kabul ettikleri kaydedildi. Ahmadi “patlayıcı” olabilirdi, ve konuyla ilgili doğru bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda ABD, DEAŞ Üyesi olduğunu iddia ettiği Zemari Ahmadi, California merkezli bir hayır kurumu ve lobi olan Nutrition and Education International’da (NEI) elektrik mühendisi olarak çalışmaya başladı.

Kayıtlar, Ahmedi ve meslektaşlarının saldırı günü Kabil’deki Taliban kontrolündeki bir parkta mültecilere gıda yardımı dağıttığını ve öğleden sonra eve döndüklerini ve arkadaşlarını onları aldığı yerde bıraktıklarını gösteriyor.

ABD, Afganistan'daki DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü #1

TÜM SU DUYURULARI PATLAYICI OLARAK GÖRÜLDÜ

Ahmadi’nin meslektaşlarından ayrıldığı noktada, beraberinde getirdiği konteynırların doldurulması ve araca yüklenmesi Amerikan insansız uçaklarının planlarında “patlayıcı” olarak algılandı.

NEI çalışanının evinin bahçesine girerken ABD hava saldırısı sonucu hayatını kaybettiği saldırıda, aynı aileden 7’si çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

ABD, Afganistan'daki DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü # 2

AHMANDİ’NİN REKLAMLARI YAYINLANDI

New York Times, beyaz aracının bagajında ​​taşıdığı konteynırlara su doldururken, koşmadan ailesinin evine götürmek için patlayıcı taşıdığı iddiasıyla ABD askeri yetkilileri tarafından öldürülen Afgan vatandaşı Ahmadi’nin planını yayınladı. Su.

Videoda ayrıca, Ahmedi’nin yıllardır üyesi olduğu yardım kuruluşu NEI’nin genel merkezindeki çalışmasından görüntüler de yer aldı.

Ayrıca ABD’nin iddialarının aksine uzmanlar tarafından incelenen video ve fotoğraflarda patlamaya ilişkin ikinci bir izine rastlanmaması, patlayıcı taşımadığını kanıtladı.

ABD, Afganistan'daki DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü # 3

ABD, Afganistan'da DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü # 4

ABD, Afganistan'daki DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü # 5

ABD, Afganistan'da DEAŞ savaşçısı yüzünden yanlış insanları öldürdü #6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu