Gündem

‘8 bin liraya çalışan insanlar var’ demişti! Rıdvan Dilmen o sözlerine açıklık getirdi

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hollanda-Türkiye maçının ardından ‘asgari ücret’ gerekçeleriyle sosyal medyada büyük tepki çekti. Dilmen’den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

2022 Avrupa Kupa Elemeleri G Grubu’nda mücadele eden A millî futbol takımı, Johan Cruyff Arena’da konuk ettiği Hollanda’ya 5-0 mağlup oldu ve liderliği rakibine kaptırdı.

Hollanda-Türkiye maçının ardından TRT’ye açıklamalarda bulunan spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen’in “asgari ücret” ile ilgili kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

“8 BİN PARA ÇALIŞAN İNSANLAR VAR”

Dilmen, Parayı hiç küçümsemiyorum. Bugün asgari ücretle çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var” dedi. ifadeleri kullandı.

Tecrübeli futbolcunun bu sözleri sosyal medyada tepki çekti. birçok kullanıcı “Asgari ücretin 8 bin lira olduğunu biliyor mu?” yorum yaptı.

    8 bin liraya çalışanlar var dedi!  Rıdvan Dilmen sözlerine açıklık getirdi #1

ELEŞTİRİYE CEVAP

Rıdvan Dilmen, eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Tecrübeli futbolcu, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün gece milli yarışın sonunda yaptığım yorumun saçma olduğunu okuyunca şaşırdım. Ülkemizde asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşımız var (elbette bekar, evli, çocuklu, farklı tipler).” Sözlerine şöyle devam etti:

“Ne kadar kazandığını bilecek kadar halkımıza saygı duyabilen ulusal bir insanım! Altyapıda çalışan teknik adamlar için kullandığım teklif 8 bin liralık konuydu!! Ne hakkında konuştuğumu çok iyi bilmelerine rağmen, neden manipüle edildiğini açıklama ihtiyacı hissettim !!

Olenol Güneş de dahil olmak üzere hayatımda birinin kazandığı para gündemimde değildi! Mümkün değil! Allah herkese önce sağlık sonra helal ise istediği kadar para versin! NS! Olenolün kazandığı anasının beyaz sütü gibi helal olsun.

Allah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmeyi nasip etsin. Tüm sevgim ve saygımla…”

    8 bin liraya çalışanlar var dedi!  Rıdvan Dilmen sözlerine açıklık getirdi #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu