Sağlık

12 yaş ve üstü aşı olabilir mi, randevular açıldı mı? 12 yaş ve üstü aşı randevusu alma ekranı

Okulların açılmasıyla çocuklarının hastalığa yakalanmasından korkan veliler, “12 yaş ve üzeri aşı yapılabilir mi, randevular açık mı?” sorusuna yanıt arıyor. 12 yılı aşkın süredir nasıl randevu alabileceğinizi görün

12 yaş ve üzeri kişiler aşı yaptırabilir mi, randevular açık mı?  12 yaş ve üzeri aşı randevu ekranı

Uzun süredir uzaktan eğitime devam eden milyonlarca öğrenci artık eğitimle yüz yüze gidiyor.

Bu noktada çocuklarının koronavirüse yakalanmayacağından korkan ebeveynler, 12 yaş ve üzeri için aşı randevuları açıp açmadıklarını merak ediyor.

Sağlık Bakanlığı yaptığı son açıklamada, 12 yaş ve üzeri kişiler için koronavirüs aşı randevularının sistemde belirlendiğini duyurdu.

12 yaş ve üzeri çocuklar, ebeveynlerinin onayı ile randevu alarak aşılarını yaptırabilecekler. Peki 12 yaş ve üzeri için aşı randevusu nasıl alınır? İşte 12 yıl ve üzeri aşı randevu ekranı…

12 YAŞ VE ÜZERİ AŞI YAPILABİLİR Mİ, AÇIK BİR TANIM MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül’de yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından 15 yaş üstü ve 12 yaş üstü kronik hastalığı bulunan kişilere aşılanma hakkının tesis edildiğini söyledi.

Ancak Sağlık Bakanlığı aşı konusunda yeni bir adım attı. 12 yaş ve üzerindeki tüm çocuklar, kronik hastalıkları ne olursa olsun aşı için uygundur. Bu yaştaki çocuklar, dilerlerse ebeveynlerinin onayı ile aşılarını yaptırabilirler.

aşı randevuları; MHRS, e-nabız ve ALO 182 üzerinden satışa sunulacak.

12 YAŞ VE ÜZERİ AŞI RANDEVU EKRANI

12 yaş ve üzeri kişiler aşı yaptırabilir mi, randevular açık mı?  12 yaş ve üzeri aşı randevu ekranı #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu